Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rootsi-Eesti lühianimatsioon "Amalimbo" valiti Veneetsia filmifestivalile

"Amalimbo" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Rootsi-Eesti ühistööna valminud lühianimafilm “Amalimbo” valiti 73. Veneetsia rahvusvahelise filmifestivali Orizzonti lühifilmide võistlusprogrammi.

Selle aasta märtsikuus võõrustas lühifilmi keskus ShortEst Veneetsia filmifestivali lühifilmide eksperti Enrico Vanuccit. Põgusa külastuse käigus tutvustati Enricole värskelt valminud Eesti lühifilme. "Oli meeldiv näha ühtlaselt tugeva tasemega filme erinevatest žanritest," tunnustas Vanucci eestlaste nelja värsket filmi. Esitluste tulemusena said kolm filmi otsekutse kandideerima Veneetsia filmifestivali võistlusprogrammi ja üks neist filmidest osutus ka valituks.

15-minuti pikkune "Amalimbo" on fantaasiažanris lühianimafilm 5-aastasest tüdrukust Tipuanast, kes satub emotsionaalsesse "limbosse", püüdes mõista ning toime tulla oma isa ootamatu hukkumisega. Film kasutab julgelt neljas erinevas stilistikas 2D-animatsiooni ning seob need tundlikult tervikuks. "Amalimbo" on valminud tihedas loomingulises koostöös Rootsi režissöör Juan Pablo Libossarti ja Eesti animaatori ja kunstniku Roland Seeri vahel. Filmi peatootja on Stockholmis baseeruv Fasad ja Eesti-poolne kaastootja animatsioonistuudio Fork Film.

“Amalimbo” sai alguse juunis 2013, kui näitasin Turus toimunud produtsentide töötoas Juanile Rolandi varasemaid töid. Juan inspireerus neist koheselt ning “Amalimbo” idee sai esialgse visuaalse suuna. “Amalimbo” on üks ilus näide rahvusvahelisest kaastootmisest, kus film on saanud alguse kahest riigist pärit loovisikute vastastikusest inspireerumisest ning sündinud nende tihedalt läbipõimunud loomingulises dialoogis ja koostöös.

Seni produtsendina tegutsenud Juan Pablo Libossarti jaoks on tegemist esimese režissööritööga ning Roland Seeri jaoks on see esimene suurem filmiprojekt pärast Viborgi The Animation Workshopi lõpetamist 2014. aastal. "Eestis Fork Filmi animatsioonistuudios on valminud ka lõviosa “Amalimbo” animatsioonist," kommenteeris filmi Eesti-poolne produtsent Marianne Ostrat ning lisas, et filmi tegemisel oli Juanil ja Rolandil väga suur loominguline vabadus.

73. Veneetsia Rahvusvaheline Filmifestival toimub 31. augustist 10. septembrini Itaalias. Eestist on Veneetsia filmifestivalil osalenud varasemalt 2007. aastal Veiko Õunpuu "Sügisball" ning 2008. aastal Tanel Toomi lühimängufilm "Teine tulemine".

Eestis esilinastub “Amalimbo” 13-17. novembril toimuval PÖFF-i alafestivalil Animated Dreams.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: