NU Performance Festivalil esineb Peaches
NU Performance Festival 2016 alapealkirjaga "CORPORATE OCCULT_lets talk about the body baby" toimub Tallinnas 29. oktoobrist 5. novembrini. Teiste seas astub üles ka maailmakuulus muusik, produtsent ja performance-kunstnik Peaches.
Peaches saavutas maailmakuulsuse singliga "Fuck the Pain Away", peale mida on ta mööda maailma tuuritanud ja nihutanud piire elektroonilise muusika, hip-hopi ja punk-rocki vahel. Peaches ei nihuta piire mitte ainult muusikastiilide vahel, vaid seab kriitiliselt küsimuse alla stereotüüpsed kuvandid soorollidest ja seksuaalsusest. Tema performance’id on seksuaalselt laetud, äärmiselt visuaalsed ja jõulised vaatemängud, teatab Kanuti Gildi Saal. NU Performance Festivalil toimuva kontserdi keskmeks on üle kuue aasta ilmunud stuudioalbum "Rub" (2015).
Peaches esineb esimesel novembril Telliskivis Punases Majas ning samal üritusel astub üles ka näiteks Maria Minerva, kes esitab sametise muusikalise avantüüri "Beyond the velvet rope".
NU Performance Festival toob kokku rahvusvahelise seltskonna visuaal- ja performance-kunstnikke, muusikuid, koreograafe ning publiku, et luua nädal aega kestev inspireeriv ja eksperimenteeriv platvorm, mis koosneb etendustest, kontsertidest, skriiningutest, vestlustest ja kõigest, mis selle ümber juhtuma hakkab.
Veel festivalil üles astuvaid kunstnikke: Dana Michel, Samira Elagoz, Maria Metsalu, Black Cracker, Kolbeinn Hugi, Vanessa Place, Kris Lemsalu, Helena Keskküla, Emer Värk & Renzo van Steenbergen, Huoraton/ Last Gang Records, Ivo Dimchev... Kogu programmi näeb siit.
"CORPORATE OCCULT_lets talk about the body baby" temaatiline fookus on mõistetel keha ja seksuaalsus ning projitseeritud ootuste ja stereotüüpsete kuvandite küsimuse alla seadmisel ja murdmisel. Keha ja sugu kui poliitiline platvorm, mis on samas midagi väga personaalset ja alati intiimset. Mitmed performance’id võtavad vaatluse alla piiri küsimused: piir lava ja vaataja, küber- ja füüsilise reaalsuse, intiimsuse ja vägigivalla, JAH ja EI vahel, luues imeliselt kummastava situatsiooni, kus esineja muutub iseenda arheoloogiks avades end publikule.
Kuraator Maria Arusoo kommenteerib:
"Keha on performance-kunstis alati olnud läbivaks teemaks, kuid eeloleva festivali fookus on kasutada keha narratiivina ja lähtepunktina, rääkida konstrueeritud ja muutuvatest soorollidest, nende poliitilisest tähendusest, kuid ka mõjust meie arusaamale armastusest, lähedusest ja intiimsusest."
Vaata, mida Peaches hiljuti koos Sonic Youthi legendi Kim Gordoniga tegi:
Toimetaja: Madis Järvekülg