Sõltumatu Tantsu Laval sooritatakse sürreaalne rännak läbi kehade ({{commentsTotal}})

"Genesis RMX" Autor/allikas: Jana Solom

Homme, 11. novembril kell 19 esietendub Sõltumatu Tantsu Laval, Telliskivi loomelinnakus, Sloveenia päritolu Belgia koreograafi Mala Kline tantsulavastus "GENESIS remiks". Laval on neli säravat ja noort Eesti tantsukunstnikku Maarja Tõnisson, Age Linkmann, Arolin Raudva ja Raho Aadla, kes tahavad selle lavastusega kombata oma keha ja vaimu lavalise väljenduse piire.

"GENESIS" on improvisatsioonil põhinev tantsulavastus, mis on loodud Mala Kline poolt välja töötatud improvisatsiooni ja kompositsiooni meetodil (esmaettekanne oli 2015) ja põimub kokku etendajate ulmadest. Kuna tegu on improvisatsioonilise liikumisega, kus etendajate personaalsetest impulssidest sünnib lavaline tegevus, siis seepärast kannab uusversioon pealkirja "GENESIS remiks".

See on laval vormi ja liikumise saanud maailm, mille tekkimise algimpulsiks on unenäolisus. Läbi etendajate kehastub potentsiaal, mida on võimalik nähtavale tuua vaid tantsuna. See on loominguline ruum, kus unenäod eksisteerivad paralleelselt reaalsusega ning individuaalne kogemus sulab ühte kollektiivse teadvusega. Need unenäolised pildid tõlgitakse kehadega meie reaalsesse maailma, praegusesse hetke.

Mala Kline arvates võiks publik olla ennekõike tunnistajaks improvisatsioonile: "Kui publik on piisavalt avatud nendele impulssidele lavalt, siis võivad ka nemad oma alateadvuses kogeda tantsijate kehade poolt vahendatud unenäolist pilti."

"Laval on neli "mina" ja samas kollektiiv, kus kõik indiviidid nii eristuvad kui ka sulavad ühtseks,“ kirjeldab üks tantsijatest Maarja Tõnisson laval toimuma hakkavat. Raho Aadla lisab: "Füsioloogiast ja kehast saadud algimpulsid on improvisatsiooni aluseks. Me ei tea, kuidas me end liigutame, kuid me teame, millest lähtuvalt me liigume."

Hetkest hetkesse kulgeval teekonnal saadab etendajaid elava muusikaga Tanel V Kulla. "Muusika on samuti improvisatsiooniline ja sõltub hetkest. Mõned elemendid on meil kokkulepitud, aga üldiselt lähtub kõik hetkeimpulssidest ja liikumisest," lisab Maarja Tõnisson.

Lavastust ettevalmistades läbisid tantsijad kahenädalase tööprotsessi Florence Augendre juhendamisel, et olla valmis selle lavastuse väljakutseteks – luua kollektiivselt ja olla valmis üksteist peegeldama.

Mala Kline on Belgias resideeruv Sloveenia päritolu koreograaf, etendaja ja kirjutaja. Filosoofia- ja teatriharidusega kunstniku eriliseks uurimisobjektiks on unenäod, mida ta väljendab laval keha kujundite kaudu. Mala loomingulised ja teoreetilised tööd põhinevad unenägude praktikal ning tema looming on pälvinud nii Golden Birdi auhinna kui ka mitmeid Triton Awardsi ja Ksenija Hribari
auhindu.

"GENESIS remiks" esietendub 11. novembril kell 19 Sõltumatu Tantsu Laval, Telliskivi loomelinnakus. Piletid Piletilevist.

Kontseptsiooni autor ja koreograaf: Mala Kline (Sloveenia/Belgia)
Kehatöö juhendaja: Florence Augendre (Prantsusmaa)
Koreograafi assistent: Karl Saks
Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo
Muusika autor ja esitaja: Tanel V Kulla
Etendajad: Raho Aadla, Age Linkmann, Arolin Raudva, Maarja Tõnisson
Produtsent: Sõltumatu Tantsu Lava

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eesti Tantsuagentuur

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: