NUKU teater ja muuseum avas uue hoone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1479021685000 | amCalendar}}
Foto: Martin Dremljuga/ERR

Pühapäev tähistas NUKU teatri ja muuseumi jaoks olulise ajajärgu lõppu ja uue algust, sest avati pidulikult uuenenud teatrikompleks.

13 kuud kestnud ehituse tulemusel on Nunne tänavale kerkinud ligi 1400-ruutmeetrine teatrihoone, kus lisaks saalile on leidnud koha ka uued lisaruumid NUKU muuseumi ekspositsioonile ning tööruumid teatri tehnikutele ja dekoratsioonimeistritele. Peasissepääs asub edaspidi uues majaosas Nunne tänaval.

Koos juurdeehitusega rekonstrueeriti ka Lai 1 teatrimaja, kogu projekti maksumus on koos käibemaksuga kuus miljonit eurot. Juurdeehituse arhitektuurse lahenduse autorid on Karisma Arhitektid koosseisus Risto Parve, Diana Taalfeld, Kai Süda ja Kristo Kaskpeit ning sisekujunduse lõid Maile ja Eliina Grünberg. Lai 1 teatrimaja uuenenud sisekujunduse autor on teatri peakunstnik Britt Urbla Keller.

"Me tähistame täiesti uue ajajärgu algust NUKU teatri elus," ütles teatri kunstiline juht Taavi Tõnisson. "Pühapäevane (m)aja pidu on pühendus meie majale ja neile inimestele, kes on seotud sellele majale sisu ja vormi loomisega. Samuti on pidu pühendus kodutundele, mis selle imelise maja seinte vahel tekib," väljendas Tõnisson kogu NUKU töötajate tänulikkust ja uhkust.

Kogu kompleksi avapäeval, 13. novembril sai vaadata kolme etendust, tutvuda NUKU muuseumi värske ekspositsiooniga "Nukuteatri loomise lugu" ja käia koos teatritöötajatega majaekskursioonidel. Etenduste eel kõlas ka uhiuus publikukutsung, mis valiti välja 20 konkursitöö seast. Võidutöö "Puhun nukule elu sisse" autor on helikunstnik Judith Parts.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: