Sügisel liitub NUKU teatri trupiga Leino Rei

Leino Rei
Leino Rei Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Uuel hooajal asub NUKU teatrisse tööle Leino Rei, kellest saab teatris nii lavastaja kui näitleja. Leino Rei on olnud nukuteatris tööl aastatel 2002–2006 ning tegutsenud pärast seda vabakutselisena.

Teatri kunstiline juht Mirko Rajas sõnas, et Leino Rei lavastajakäekiri on nukuteatrilik, kuid ka tugeva klassikalise teatri tunnetusega.

"Hindan väga tema võimet luua lavastusi nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele, püstitades sealjuures olulisi sisulisi ülesandeid, aga ka vormilisi väljakutseid," kommenteeris Rajas.

Leino Rei enda jaoks on NUKU teater olnud märgilise tähendusega.

"Muidugi ootan taaskohtumist. Siin on hetkel toimumas huvitavad arengud: uus saal avatud ja teater alustab uue kunstilise juhiga. On intrigeeriv, et mind sellele teekonnale kaasa kutsuti," ütles ta.

Rei esimeseks lavastuseks on järgmise aasta veebruaris esietenduv "Päris Mängu asi". Lavastus räägib loo päris hetkedes ja päris kohtumistes sündivast lapsepõlvest. Mis juhtub, kui viia väike laps päris asjade keskele – näiteks vanaisa puutöökoda – ja alustada mängu? Võib juhtuda, et mitte ainult laps ei avasta maailma, vaid ka vanaisa saab uue hingamise.

Rei viimaste aastate loomingusse kuuluvad näiteks "Tähelaps" (Karlova teater), "Popi ja Huhuu" (Theatrum) ja "Siil udus" (Tartu Uus Teater). Ta on kahel korral pälvinud Salme Reegi nimelise lasteteatrite auhinna, esimene neist 2006. aastal "Korstnapühkija ja karjatüdruk" (nukuteater) ja teise 2014. aastal "Siil udus" eest. 

NUKU teatri uus hooaeg algab 24. augustil, mil mängitakse kuus viimast "Mees, kes ei teinud mitte midagi" etendust. Sügisel tuleb välja kolm uut lavastust: "Bon voyage ja teised valed" (lavastaja Yael Rasooly), "Pollyanna" (Mait Joorits) ja jõululavastus tööpealkirjaga "Eesti jõulud" (Vahur Keller).

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: