Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Setumaal valmib film Johannes Pääsukese elust

Setumaal käivad Hardi Volmeri mängufilmi "Johannes Pääsukese tegelik elu" võtted, mis jutustab seiklusliku ja romantilise loo Eesti esimesest filmitegijast Johannes Pääsukesest. 2019. aastal esilinastuv film on Volmeri sõnul tagantjärgi kingitus Eesti Film 100-le.

Film pajatab tragikoomilise loo Eesti esimesest filmimehest Johannes Pääsukesest, kes suundub Eesti Rahva Muuseumi läkitusel 1913. aasta suvel Setumaale. Toona kõigest 21-aastase Pääsukese ülesandeks on teha ülesvõtteid huvitavatest loodusmaastikest, tegevustest ning inimestest, vahendas AK.

"Ta oli väga-väga andekas sel alal, ta ei olnud lihtsalt keegi, kellele meeldis pilti teha, vaid ta teadis väga hästi, mida ta teeb ja kuidas seda teha. Ta suutis luua suurepräased kompositsioonid niimodi, et need kohalikud inimesed, et need setod seal piltide peal olid väga loomulikud. Sellest võib järeldada, et Johannes Pääsuke oli suurepärane suhtleja," kõneles Pääsukese osa täitja Ott Sepp filmimehest.

Pääsukese Setumaal ülesvõetust on senini säilinud seitse minutit kaadreid. See, mis juhtus aga nende kaadrite vahel on teadmata. "Johannes Pääsukese tegelik elu" pakub sellele ühe stsenaariumi.

Filmi võtmeisikute rolle kannavad Ott Sepp, Märt Avandi, Tõnu Kark ning Ester Kuntu. Enamikku kõrvalosadest mängivad aga, nii nagu ütles Volmer ise, Setumaa parimad tütred ja pojad.

Filmi esilinastus on planeeritud 2019. aasta veebruarisse.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: