Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Johannes Pääsukese tegelik elu" saab peagi viimaks valmis

Filmi režissöör Hardi Volmer käis "Vikerhommikus" rääkimas oma varsti valmivast linateosest, mis jutustab Eesti esimesest filmitegijast Johannes Pääsukesest.

Seni on Volmeris nördimust tekitanud tõik, et Petseri kloostri hoovi pole pääsetud filmima. Autentseid kohti, mis näeksid täna välja samasugused nagu nad olid Pääsukese eluajal, paraku napib. Lootus Venemaal filmimas käia veel püsib, aga ka tagavaravariant on välja mõeldud. Volmer möönis, et "kuna film ongi silmapete, suur petukaup on ta otsast lõpuni," saab asjad vajadusel ka Tallinnas filmitud.

Rääkides edust, mida Pääsukesel õnnestus lühikesele eluteele vaatamata saavutada, tõi Volmer välja kaks peamist tegurit. "Mitu õnnelikku momenti peab ühes kohas või ühes inimeses kokku saama," nentis ta, tuues välja nii Pääsukese fanatismi kui ka jõuka perekonna. Esimese toel sai ta toona enneolematu hobiga – fotograafiaga – tegelema hakata ning rikkad vanemad võimaldasid talle selleks vajamineva varustuse.

Veel puudutas Volmer Arvo Kukumäe surma, kes pidi filmis mängima küüdimehe Sergo osa. Samas tunnistas režissöör Tõnu Kargi südikust, kes Kukumäe rolli enda kanda võttis. Teatud muutused tuli tema tegelaskujus töö käigus siiski teha.

Peaosas astub Johannes Pääsukesena üles Ott Sepp, keda kujutati selles rollis ette juba enne stsenaariumi valmimist, seda suuresti välise sarnasuse tõttu. Lihtne oli ka tema teekaaslase osatäitja leidmine, kelleks sai Märt Avandi. Veel on vaja üles võtta viimased stseenid ning kinodesse peaks film kõigi eelduste kohaselt jõudma järgmise aasta veebruaris.

Toimetaja: Daniel Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: