Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

NUKU teatri hooaeg: 92 000 külastust, kuus esietendust ja uuenenud teatrikompleks

NUKU teatri 65. hooaja lõpupiknik
NUKU teatri 65. hooaja lõpupiknik Autor/allikas: Indrek Rammus

16. juulil lõppes NUKU teatri 65. hooaeg, mida teater tähistas töötajate ühise pikniku ja kolleegipreemiate jagamisega. Hooaega jääb meenutama uuenenud teatri-ja muuseumikompleksi avamine vanalinnas novembris.

Sel hooajal külastas NUKU teatrit ja muuseumit kokku ligi 92 000 inimest, kellest teatrietendustel ning muudel sündmustel käis üle 76 000 ja muuseumis ligi 16 000 huvilist. Toimus kuus esietendust, neist neli uues Ferdinandi saalis.

Lisaks salvestati hooaja jooksul saatesarja "Kontakt" koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga, toimus mälumängusari Mälu+, jätkuvalt ilmub intervjuude sari "6+5 küsimust" ning toimus edukas visuaalteatrifestival NuQ Treff. Lisaks oma maja sündmustele oli teatril suur au võõrustada riiklike teenetemärkide üleandmise tseremooniat "Eesti tänab 2017" koos Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga.

Üheks suurimaks muudatuseks pärast uue maja avamist oli kunstilise juhi vahetus. Maikuust alates on NUKU teatri kunstiline juht Mirko Rajas. Hooaja esietendunud lavastustes tegid kaasa paljud noored külalisnäitlejad: Ott Kartau, Risto Vaidla, Martin Tikk, Märten Matsu, Grete Jürgenson, Liisu Krass, Lauli Otsar ja Ester Kuntu. Hiljuti TÜ Viljandi kultuuriakadeemia lõpetanud näitlejad Mihkel Vendel ja Getter Meresmaa liituvad uuest hooajast ka ametlikult NUKU trupiga.

Teatri kunstiline juht Mirko Rajas ütles, et hooaeg on möödunud juubelile kohaselt rõõmude, suursündmuste ning uute eesmärkide püstitamise tähe all. "Teater on tänaseks välise külje poolest valmis, kuid sisuline areng on endiselt aktiivne ning loominguliselt otsinguline. Kogu kollektiiv vaatab tänulikkusega möödunud teatriaastale ning liigub mängurõõmsaltuue hooaja poole, et taaskohtuda publikuga," lisas Rajas. 

Hooaja lõppedes jagati ka kolleegipreemiaid:

Parima lavastuse tiitel: "Timm Thaler ehk Müüdud naer" (lavastaja Taavi Tõnisson) ja "Mees, kes ei teinud mitte midagi" (lavastaja Aare Toikka)

Publiku lemmiklavastuse tiitel Puhas Kuld: "Timm Thaler ehk Müüdud naer"

Maailma Meister ehk parim kunstnik: Rosita Raud (kujundused lavastustele "Väike prints" ja "Mees, kes ei teinud mitte midagi")

Pärl ehk parim naisnäitleja: Katri Pekri

Ladvaõun ehk parim meesnäitleja: Anti Kobin.

Pauk Luuavarrest ehk suurim üllataja: suvelavastus "Mees, kes ei teinud mitte midagi"

Auruvedur ja Igiliikur ehk enim etendusi andnud näitlejad: Katri Pekri (154 etendust) ja Are Uder (161 etendust)

Rusikas Silmaauku ehk parim meeskõrvalosatäitja: Jevgeni Moissejenko

Rusikas Vasakusse Silmaauku ehk parim naiskõrvalosatäitja: Laura Nõlvak

Välk ja Pauk ehk parim heli- või valguskujundaja: Markus Robam (helilooming lavastusele "Väike prints")

Puhas Võit ehk parim külaline: suvelavastuse lavastaja Aare Toikka ja lavastuse "Timm Thaler ehk Müüdud naer" külalisnäitleja Ott Kartau

Osavnäpp ehk parim töökodade töötaja: nukutehnik Ando Aru

Hall Kardinal ehk parim etendust teenindav töötaja: etenduse juht Liisi Tegelmann

Töömesilane ehk parim korraldus- või administratiivtöötaja: lavastusala juhataja Anne-Liis Maripuu

Majavaim ehk parim maja teenindav töötaja: kohvikuteenindaja Sten Zeider

Kolleegipreemiaid jagatakse igal hooajal 16 kategoorias ning hääletuses osaleb kogu NUKU teatri kollektiiv. 

NUKU teatri uus hooaeg algab 24. augustil kuue viimase "Mees, kes ei teinud mitte midagi" etendusega. Hooaja esimene uuslavastus on 23. septembrilmaailma suurimal nukuteatrikunsti festivali Prantsusmaal esietenduv "Bon Voyage ja teised valed" (lavastaja Yael Rasooly, Iisrael), millel järgneb nädala pärast esietenduv Elanor H. Porteri teose põhjal lavastatav "Pollyanna" (lavastaja Mait Joorits).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: