Minnakse rappa otsima lihasööjat taime ja sookolle ({{commentsTotal}})

Rabas on hea asi, et siin saab vahepeal turgutada ennast sinikatega, need on vitamiine täis, ja siis edasi minna.
Rabas on hea asi, et siin saab vahepeal turgutada ennast sinikatega, need on vitamiine täis, ja siis edasi minna. Autor/allikas: Osoon/ERR

Eesti Loodusmuuseum korraldab oktoobri teises pooles neli rabamatka. 18. ja 25. oktoobril toimuvad retked Pääsküla rabas Tallinnas ning 21. ja 28. oktoobril Palasi rabas Raplamaal.

 

 

Rabad on inimesi võlunud ning samas oma salapäraga hirmutanud aegade algusest saati ning Loodusmuuseum aitab näha vahet soodel ja rabadel ning mis teeb rabad nii eriliseks ja oluliseks. Otsitakse ka lihatoidulist taime – huulheina – ning uuritakse, kas virvatulukestel ja sookollidel on tõepõhi all.

Valida saab kahe matka vahel - lühem rabamatk Pääsküla rabas Tallinnas mööda laudteed või pikem rabamatk räätsadega Palasi rabas Raplamaal. Mõlemad matkad sobivad täiskasvanutele ja lastele alates 7. eluaastast.

Pääsküla raba asub Tallinna servas ja on 5000 aasta vanune. Retkel liigutakse mööda laud- ja metsateid, uuritakse turbaauke ja tehakse tutvust rabataimedega.

 

Palasi raba on ilus laukarohke raba Rapla maakonnas. Õpitakse rabas õigesti ja mugavalt liikuma, vältides sisse vajumist. Matk toimub räätsadega, millega pääseb kohtadesse, kuhu tavajuhul ligipääs puudub.

Matk algab kell 11.30 Lelle rongipeatusest, rappa jalutatakse mööda metsateid (umbes 2,5 km). Matka alguspunkti saab nii rongiga (Tallinnast saab kohale kell 9:51 väljuva rongiga, mis Lellesse jõuab kell 11.14) kui ka autoga (auto saab jätta rongijaama parklasse). Matk kestab umbes 3 tundi ja on orienteeruvalt 12 km pikkune.

Vaadake tingimuste kohta lähemalt.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: