Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maie Mikof-Liiviku kahe viimase aastakümne tööd jõudsid näitusele

Maie Mikof-Liiviku näitus
Maie Mikof-Liiviku näitus Autor/allikas: Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseum

Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis saab külastada värsket näitust "Kuumuskindel", kus on väljas Maie Mikof-Liiviku tööd aastatest 1995-2017.

Maie Mikof-Liivik (sündinud 1942) on üks Eesti esimesi vabakutselisi klaasikunstnikke. Lõpetanud ERKI 1967. aastal, töötas ta seejärel mõned aastad kunstitoodete kombinaadis ARS portselanimaalijana, pühendudes seejärel 1975. aastast täielikult klaasile. Ta on osalenud kümnetel näitustel nii Eestis kui ka välismaal, tema teoseid leiab paljudest rahvusvahelistest erakogudest. Maie Mikofi looming on jõudnud muuseumi kogusse mitme kümnendi vältel ja esindab 1970-1980. aastate klaasikunsti mitmeid suundumusi.

"Kuumuskindla" näituse tööd pärinevad viimasest kahest kümnendist. Kui Maie Mikofi varasemast loomingust leiab nii kuumtöötlustehnikat ja kipsvormi presspuhumist, siis selle näituse teoseid ühendab leekpõletitehnika, näidates tehnika muutumist ajas ning selle erinevaid võimalusi.

Mikofi looming toetub eelkõige ürgsetele põhimotiividele. Paljusid teoseid läbivad omamoodi sümbolitena kala, muna ja hunt. Ometi pole motiivide sisu jääv konstant, vaid nad on omavahel pidevas liikumises ja kontaktis, omandades vastavalt kontekstile üha uusi tähendusi. Muna võib erinevates teostes olla nii turvakiht kui ka takistus, millest on vaja läbi murda, et elu tsükkel saaks jätkuda. Silm viitab vaatajale, tehes samal ajal kummarduse ka klaasi ajaloole läbi selle kasutuse optikas.

Näitus jääb avatuks 21. jaanuarini 2018

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: