Juubilar Leonhard Lapini täiuslik pintslitõmme maksab kümneid tuhandeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: "Ringvaade"

Täna 70. sünnipäeva tähistav kunstnik Leonhard Lapin kingib Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks omakorda ülimalt väärtusliku pintslitõmbe.

Kunstniku juubeli puhul meenutame tema hiljutist etteastet "Ringvaates" .

Saatejuht Marko Reikop oli peaaegu juures, kui kunstniku ainsa pintslitõmbega litokivil valmis must joon, mille autor ise hindas täiuslikuks. Pintslitõmbe ajaks tuli Reikopil siiski ateljeest lahkuda.

"Ma olin ühenduses Loojaga," selgitas Lapin üksindusevajadust ning jäi oma täiusliku pintslitõmbega väga rahule, seda ka eluaegse õpetajana. "Kurat, seda on Eesti Vabariigis võimeline tegema ainult Leonhard Lapin!" kiitis ta.

Häid sõnu teosele jagus ka Eesti Litograafiakeskuse juhil Jaak Visnapil. "Igaühe jutt ikka nii palju ei maksa. Siin on veel midagi - ma näen, et see on meistriteos," kinnitas ta ning lisas, et kui teos rahvusvahelisele areenile ja oksjonidele pääseb, võib selle hinnaks kujuneda kümneid, et mitte öelda sadu tuhandeid eurosid.

20 tuntud Eesti kunstnikku kingivad riigile sajandaks sünnipäevaks mapi oma teostega, mida juurde trükitakse ja müüma asutakse.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: