Kaevandusmuuseum tagandas juhatuse liikme ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Kaevandusmuuseumi sihtasutuse nõukogu kutsus juhatuse liikme kohalt tagasi Andres Kraasi.

Nõukogu süüdistas auditit aluseks võttes muuseumi juhatust majanduslikes eksimustes, teatas Aktuaalne Kaamera. Haldusreformi järel kuulub Kohtla-Nõmmel asuv muuseum Toila valla koosseisu. Uus vallavanem Eve East lubab alustada puhtalt lehelt, vahetades välja ka nõukogu liikmed. Endine juhatuse liige Andres Kraas näeb nõukogu tegevuses huvide konflikti ning leiab, et tema tagasi kutsumise aluseks on otsitud põhjused. Kraas lubab asjaga pöörduda nii töövaidluskomisjoni kui ka kohtusse.

Kraas ütles, et tema arusaam vallavanema poolt mainitud uuest puhtast lehest oleks pidanud olema see, et tagasi oleks kutsutud nõukogu. "Oleks määratud uus neutraalne nõukogu, mis oleks otsustanud, kas on õigustatud, et jätkab sama juhtkond või mitte. Selliseid asju tuleb teha õiguspäraselt ja seaduskuulekalt,“ kirjeldas ta.

Vallavanem toonitas, et nõukogu saab oma otsuseid teha, kuna juhatuse liige allub otseselt nõukogule. "Selleks, et nad selle otsuse tegid on kindlasti kaalukad argumendid, mida nad on ka põhjendanud," lausus ta.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: