Kraas: olen taas Eesti Kaevandusmuuseumi direktor ja juhatuse liige ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1514459160000 | amCalendar}}
Kaevandusmuuseum
Kaevandusmuuseum Autor/allikas: Eesti Kaevandusmuuseum

Eesti Kaevandusmuuseumi sihtasutuse nõukogu poolt tagasi kutsutud Andres Kraas on enda sõnul taas Eesti Kaevandusmuuseumi direktor ja juhatuse liige.

Kraas kirjutas pressiteates, et kolmapäeval välja antud Viru maakohtu määrusega rahuldati tema hagi tagamise taotlus.

"Hagi tagamiseks peatati SA Eesti Kaevandusmuuseum nõukogu 15.12.2017.a. koosolekul vastu võetud otsused alates nende vastuvõtmisest kuni käesolevas tsiviilasjas tehtava kohtulahendi jõustumiseni. Seega jätkab Andres Kraas Eesti Kaevandusmuuseumi direktori ja juhatuse liikmena," rääkis Kraas.

Kraas märkis, et paraku jätkab ka Kaevandusmuuseumi vana kolmeliikmeline nõukogu, kes Kraasi maha võttis. Kraasi sõnul on nõukogu seotud suuremal või vähemal määral muuseumis toimepandud tõsiste õigusrikkumistega. Kraas rääkis, et nii tagandatud nõukogu liikmed kui ka Andres Kraas on politseile ja prokuratuurile kuriteokaebused esitanud ning hetkel neid ka menetletakse.

"Toila vallavanem Eve East lubas küll pressile, et kutsub skandaalidesse segatud nõukogu tagasi ja nimetab ametisse uued nõukogu liikmed, kuid pole millegipärast seda tänaseni ikka veel teinud ega oma lubadust täitnud," ütles Kraas veel.

Eve East kommenteeris seda järgmiselt. "Vallavalitsus ei ole kunagi teatanud konkreetset kuupäeva, millal uus nõukogu määratakse. Vallavanem ja vallavalitsus on ametis alates 1.12. ning tegeleb läbirääkimistega uute nõukogu liikmete leidmiseks," ütles East.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: