Keiu Virro: "Paha lugu" jätab kohati liiga palju õhku ja kisub veidi aeglaseks

Foto: Kaader filmist

Möödunud nädalal jõudis Eesti kinodesse filmikassett "Paha lugu", mille viis lühifilmi uurivad eri nurkade alt ahistamist. "OP-is" kommenteersid kassetti Andrei Liimets ja Keiu Virro.

Andrei Liimetsa arvates avavad "Paha loo" lühifilmid ahistamise teemat väga erinevalt. "Filmikassett annab päris hea retrospektiivse pildi ahistamisest selle väga erinevates vormidest, õnneks mitte ainult nendest situatsioonidest kui sellisest, vaid ka põhjustest ja protsessidest, kuidas sellised olukorrad tekivad, kus kedagi ahistatakse," selgitas ta ja tõi enda lemmikutena välja lühifilmid "Nissan Patrol" ja "Jõulumüsteerium".

"Nende inimeste tuntus, kes seisavad "Paha loo" lugude taga, on selle filmikasseti jaoks suur võit," nentis Liimets ja ütles, et seni ei ole sarnased kassetid eriti vaatajaid kogunud. "Osaliselt on olnud see ka seetõttu, et seal ei ole tuntud nimesid taga olnud," lisas ta.

"Ahistamine on praegu selline teema, mida heas mõttes saab selle filmikasseti turundushobuse ette rakendada," tõdes Keiu Virro ja tõi välja, et "Paha loo" enamikes lühifilmides on just naine manipuleerija. "Minu lemmik on ilmselt film nimega "Kokkulepe", kuna ühes lühikeses filmis on seda teemat võimalikult erinevate nurkade alt edasi antud."

Virrol on hea meel ka selle üle, et Eesti filmides on aina enam näha noort näitlejat Ester Kuntut. "Ta on kohtutavalt orgaaniline ja väga-väga huvitav näitleja," sõnas ta ja tõdes, et selle filmikasseti probleem seisneb selles, et see pole žanri võimaluste kohaselt kontsentreeritud. "Kohati jääb liiga palju õhku ning natukene kisub aeglaseks."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: