Andres Kauts: "Pidu" ei ürita vahelduseks midagi inimestele õpetada

Foto: outnow.ch

Aasta alguses jõudis Eesti kinodesse Sally Potteri film "Pidu", mis räägib loo ühest väikesest peost, mis läheb ühel hetkel täiesti nihu. "OP-is" kommenteerisid filmi Andres Kauts ja Filipp Kruusvall.

Filmikriitik Filipp Kruusvall sõnas, et Sally Potteri "Pidu" on kammerlik, minimastlik ja teatrile sarnanev film, mis tundub väga efektne ja hüpnotiseeriv. "See on üllatus, mis tabab seda filmi vaadates, et kui kaadris on lihtsalt must-valge inimene, tema nägu ja emotsioonid, siis see mõjub väga haaravalt."

"Ühest küljest on selle filmi üks mõte ka poliitiline väljaütlemine, eriti Brexiti ja post-tõe perioodil, aga nagu Sally Potter on ka ise öelnud, et raskel ajal tuleb teha head nalja," nentis Kruusvall ja tõi välja, et "Peo" huumor on ajatu ja igati õnnestunud. "Filmi süžee on selline, et ta võib olla ka kümne aasta pärast väga hästi vaadatav."

Kruusvall selgitas, et Sally Potter suudab oma filmides luua ruumi, milles sa tahad viibida. "Kuigi "Pidu" oli täis ebamugavaid olukordi, siis ma tundsin, et ma tahaksin seal peol olla ja seda kõrvalt näha," lisas ta ja kinnitas, et kui film ootamatult lõppes, siis ta tundis pettumust, et ta sealt välja visati.

Elektriteatri eestvedaja Andres Kauts sõnas, et "Peo" tegevus toimub kõik ühes majas Londoni äärelinnas. "See toimib hästi kadreeriva tööriistana, Sally Potter on ise indie-juurtega filmitegija, kes rahastab oma filme ise," ütles ta ja tõi välja, et Potter usub sellesse, et filmi essents on inimene kaadri sees, kes teeb seal pingelisi asju."

""Pidu" on kindlasti poliitiline komöödia, aga mulle teeb rõõmu, et see on selline Briti poliitiline satiir, mis tähendab, et enamik poliitilisest osast lendab meie jaoks üle pea ning ta on selline tore suhtedraama, mis vahelduseks ei ürita midagi inimestele õpetada, ei ürita maailma päästa ega sind paremaks inimeseks teha, vaid on lihtsalt lühike, lõbus, hea dialoogiga suhtedraama," kinnitas Kauts.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: