Paco Ulman toob unustatud paigad näitusesaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Arhitekt ja fotokunstnik Paco Ulman on oma näitusel Eesti arhitektuurimuuseumis võtnud vaatluse alla heitmaa – Tallinnas asuvad unustatud paigad looduses, kus on näha inimtegevuse jälgi.

Nurgatagused grillimisplatsid, lemmikloomade hauad, salapärased autoralli jäljed ning korrapäraselt maha asetatud prügi – need on vaid mõned näited, mis annavad aimu inimeste käitumismustritest nendes unustatud paikades. Ulman jälgib neid paiku distantsilt ja hinnanguid andmata. Tema fotosid iseloomustavad ranged ja täpsed kompositsioonid. Näitus on asetatud installatsiooni, mis rõhutab Soolalao näitusesaali vertikaalset mõõdet.

"Me jaotasime nad tinglikult kuueks grupiks, mis peegeldavad ühiskondlikke käitumismustreid või mingeid praktikaid ja mul on endal selline tunne, et see heitmaa ei ole suvaline tühermaa, vaid ta on eksistentsiaalselt vajalik osa linnaruumist, see on aladefineeritud ruum, kus inimesel pole otseselt kohustusi," selgitas näituse kuraator Carl-Dag Lige "Aktuaalsele kaamerale".

Ulman ise ütles, et pigem köidabki teda nende asjade pooleliolek või mittedefineeritus. "Need on need alad, kus me mõnes mõttes saame teha kõike, see on nagu demokraatia viimane koht või vaba ruumi viimane kants."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: