Lastekirjanduse keskuses näeb näitust libahuntidest

Foto: ERR

Libahunt kui inimene, kes moondub ohtlikuks kiskjaks, esineb paljude rahvaste mütoloogias ja uskumustes. Kaasaegsete eesti illustraatorite nägemused libahundist on väljas näitusel "Jookseb koos huntidega", mis avatakse homme Eesti lastekirjanduse keskuses.

Väljapanek on sissejuhatus aprillis toimuvale ühisnäitusele Londoni raamatumessil, kus koos Eesti autoritega on väljas ka lätlaste ja leedukate libahuntide pildid.

"Libahundi teema on minul endal olnud väga pikka aega hingelähedane. Ja ma tahtsin tegelikult teha seda näitust koos itaallastega, see kerkis näituseteemaks kolm aastat tagasi Materas, kui äkki selgus, et meil kõigil on see libahunt väga oluline, terves Euroopas ja maailmas ja kõik olid vaimustatud," selgitas näituse kuraator Viive Noor.

26 kunstnikku on teemale lähenenud vabalt, ilma kindlaksmääratud lugu aluseks võtmata.

"Igaüks võis võtta kas Eesti või kas või Jaapani libahundi, sest ta on küllalt sarnane oma põhimõtetes, aga kui ma neid pilte vaatan, siis paljud on teinud läbi iseenda," lisas Noor.

Lisaks tuntud autoritele, nagu Regina Lukk-Toompere, Ülle Meister, Viive Noor või Urmas Viik on väljas ka veel tundmatute kunstnike looming. Horvaatiast pärit Lucija Mrzljak ja itaallanna Giulia Landonio tulid mõned aastad tagasi Eestisse, et Priit Pärna juures õppida. Giulia ütleb, et lähtus oma töös nii erinevaist legendidest kui Kitzbergi "Libahundi" loost, liites aga Mari ja Tiina kokku ühe naise erinevateks poolusteks.

"Esimene pilt on pigem üks tegelane, kellel on kaks poolust. Üks, mis on rohkem kodune, ja teine, mis on rohkem metsik. Ja teine on juba järg, mis saab siis, kui sa selle metsiku poole lased endast vabaks," selgitas Landonio.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: