Haapsalus avatakse Ülle Meistri mälestusnäitus

Ülle Meister
Ülle Meister Autor/allikas: Eesti Kunstnike Liit

Kolmapäeval avatakse Haapsalu kunstikooli galeriis Ülle Meistri 75. sünniaastapäevale pühendatud mälestusnäitus.

Näitus "Ülle Meister 75" annab ülevaate kunstniku loomingust ja tutvustab ka seni vähem eksponeeritud töid. Lisaks viimase loominguperioodi akvarellidele ning pastellidele tutvustatakse näitusel Meistri söejoonistusi, erinevates graafilistes tehnikates teostatud töid ja portreid.

Näitusel eksponeeritud piltidel on kujutatud peale koduse ja tuttava maastiku ka Kaukaasiat, Tjan-Šani mägesid, Karjala kaljusid ja Taimõri põliselanikke. Viimaste aastakümnete akvarellidel kohtame aina sagedamini Läänemaa maastike, kus asus kunstniku kodu ja ateljee.

Kunstniku loomingut hoidva ja tutvustava MTÜ Ülle Meistri Seltsi juhatuse liige Liisi Taimre märkis, et Ülle Meistril oli loodusega haruldaselt lähedane suhe. Meistri jaoks polnud kodu mitte ainult vana talumaja lävepakk õunapuuga, tuttavad rabad ja mererand, vaid ka pilved-luiged, vihitaja jõe kohal ja öine aken öökullidega.

Ülle Meister (1944–2021) lõpetas 1973. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika eriala raamatukujundaja-illustraatorina ning oli alates 1983. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige.

Tema rohkem kui 2000 pildist koosnev kunstikogu sisaldab graafikat, pastelle, söejoonistusi ja akvarelle. Ülle Meistri töid on hoiul Eestis Rahvusraamatukogu ja Lastekirjanduse Keskuse kunstikogudes, erakogudes Eestis, Soomes, Austraalias, Prantsusmaal, Saksamaal ja mujalgi.

Näitus jääb avatuks 9. septembrini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: