XXVII laulu- ja XX tantsupeole "Minu arm" saab registreeruda veel kümme päeva

tantsupeo esimene etendus
tantsupeo esimene etendus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Veel kümme päeva saavad peol osaleda soovivad kollektiivid endast teada anda ja registreeruda 2019. aasta suvel toimuvale XXVII laulu- ja XX tantsupeole "Minu arm". Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutuse juhataja Aet Maatee kutsub kõiki kollektiive üle Eesti end laulu- ja tantsupeo registris kirja panema.

"Registreerimine on oluline, et saaksime koos kunstiliste toimkondadega, tervikpildi sellest, kui palju meil on erinevatest kooriliikidest ja tantsurühmadest peole osalejaid oodata. Registrieerimistulemustest lähtudes teatakse siis näiteks tellida vajalikul hulgal õppematerjale – laulikuid, tantsukirjeldusi, noote," rääkis Maatee.

Laulu- ja tantsupeole registreerimiseks on vajalik täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris.

Registreerumine XXVII laulu- ja XX tantsupeole lõpeb Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eelõhtul, 23. veebruaril.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo juhtmõte on "Minu arm". Lydia Koidula sulest sai neist otsekui ajatu hümn isamaa-armastusele, mis on rahvast rasketel aegadel ühendanud oma maad hoidma ning aina uueks looma.

2019. aastal möödub laulupeo sünnist 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub kahekümnendat korda. XXVII laulupeo peadirigent on Peeter Perens, XX tantsupeo pealavastaja on Vaike Rajaste ning rahvamuusikute pealik on Juhan Uppin.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: