Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata täies pikkuses: Presidendi piduliku vastuvõtu kontsert "NO31 Teekond"

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikul vastuvõtul ei toimunud tavapärast kontserti, vaid nii kohapealsetele külaliste kui televaatajateni jõudis Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film "NO31 Teekond". Avaldame kogu lavastuse täis pikkuses, samuti toome välja esitatud lugude nimekirja.

Film algas NO99 näitleja Rea Lesta kõnega, juhatades sisse Tallinna Muusikakeskkooli Noortekoori esinemise, kes laulsid Veljo Tormise "Laulusilda" bussis. Nende dirigendiks oli Ingrid Kõrvits.

Muusikalist programmi jätkas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, esitades Heino Elleri "Kodumaist viisi", dirigendiks Olari Elts.

Audiovisuaalse lavastuse muusikaline osa jätkus Lauri Õunapuu, Meelika Hainsoo, Tarmo Noormaa ja Anu Tauli esitatud rahvaviisiga "Aeg läheb, aga õnn ei kao".

Justkui juhuslikult jõudis kaamerate ette ka Kuperjanovi Jalaväepataljoni B-kompanii, kes esitasid Lauri Õunapuu "Rivilaulu".

Meelika Hainsoo esituses jõudis vaatajateni ka Mirjam Tally seatud Lauri Õunapuu lugu "Küla mul käskis vaiki olla". Justkui kontrastina sellele jätkas Erkki-Sven Tüür ja In Spe looga "Isamaa" - tegemist oli helisalvestusega 1982. aastast.

NO99 lavastus rändas edasi kirikusse, kus jõudis Vox Clamantise ja dirigent Jaan-Eik Tulve esituses jõudis kuulajateni Arvo Pärdi teos "The Deer's Cry".

Videolavastuse võttis kokku Sven Grünbergi "Ball" 1979. aastalt pärinevalt helisalvestuselt. Sealt rändas pilt ERM-i, kus kõlasid Tõnis Mägi "Palve" ning Gustav Ernesaksa ja Lydia Koidula "Mu isamaa on minu arm".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: