Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Teater NO99: juubelifilmi maksumus oli 170 000 eurot

Fragment NO99 lavastusest EV100-ks
Fragment NO99 lavastusest EV100-ks

Laupäeval ERMis toimunud juubelivastuvõtul linastunud filmi maksumus oli 170 000 eurot, millele lisandub käibemaks, teatas Teater NO99. Võtetel osales ja filmi loomisega oli seotud teatri sõnul üle 650 inimese. Kõik Teater NO99 töötajad (sh filmi autorid) filmi ning vastuvõtu juures töötamise eest eraldi tasu ei saanud, kinnitas teater.

Teater NO99 ja presidendi kantselei vahel sõlmitud lepingu maksumus oli kokku 250 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Kui 170 tuhat sellest kulus filmi "NO31 Teekond" valmimisele, siis muud suuremad kuluartiklid olid: ERMi maja ümberehituskulud ehk tehnika ja dekoratsioonide rent ja paigaldus (ca 65 000 eurot),

Vabariigi Aastapäeva vastuvõtu õhtused esinejad (ca 9000 eurot), majutus ja transport (ca 4000 eurot), ERMi maja ümbrust kaunistanud 100 lõket (ca 5000 eurot). NO99 juhib tähelepanu, et need summad on esialgsed. Detailse eelarve lubas teater avaldada pärast kõigi arvete laekumist ja tasumist.

"Nii film kui piduliku vastuvõtu korraldamine ERMis oli võimalik ainult tänu hulgale Eesti ettevõtjatele ja eraisikutele, kes tegid märkimisväärseid vastutulekuid ning panustasid oma jõudu, nõuandeid ja muid ressursse Vabariigi Presidendi vastuvõtu õnnestumiseks," laususid NO99 esindajad meediale, tänades südamest kõiki koostööpartnereid.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: