Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: Raadioteatri uue kuuldemängu vestlusring

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Raadioteater korraldas oma 90. sünnipäeva aastal avalikke ühiskuulamisi ja kohtumisi kuuldemängude tegijatega. Avalik kuuldemängukuulamine algas 12. märtsil kell 18, vestlusringi otseülekande videot vaadake pildile klõpsates.

Ühiskuulmiste sarja II üritus toimus ERR-i Uudistemaja pressisaalis, Kreutzwaldi 14. Esiettekandele tuli Tiit Palu kuuldemäng "Klarissa kirjad". ERR kultuuriportaal kandis üle vestlusringi ja jäädvustas videos.

Kuulajatega kohtusid vestlusringis dramaturg-lavastaja Tiit Palu, näitlejad Piret Laurimaa ja Sepo Seeman. Kuuldemängu helirežissöör on Külli Tüli.
 
"Klarissa kirjad" sündis Pärnu Suveteatris, lavastust mängiti Pärnu jahtklubi purjekakuuris. Vaadates saime aru, et see lugu sobib oma stiililt ja laadilt imehästi Raadioteatrisse. See äratundmine viis Tiit Palu esimese kuuldemängulavastuseni. 

"Klarissa kirjad" on ehe armastuslugu, mis põhineb päris elul. Klarissa ja Elmar abiellusid Eesti Vabariigis pisut enne riigipööret 1940. aastal. Sõda lahutas nad aastakümneteks. Elmar viidi Siberi vangilaagritesse, Klarissa koos pisipojaga jõudis Kanadasse. Tänu väsimatule lootusele ja oma eluõnne eest võitlemisele sai perekond viimaks jälle kokku. Sellest armastusloost on säilinud kirjad, päevikud, dokumendid, mälestuskillud ja nendest võrsus Tiit Palu näidend.  
 
"Klarissa kirjad" jõuab raadiokuulajateni 24. märtsil, küüditamise aastapäeva eelõhtul.
 
Raadioteatri avalike kuulamiste sarjas on sel aastal kavas veel Gert Kiileri "Eradetektiiv ERF", EMTA lavakunstikooli 29. lennu lavakava "Ratsukäik", mis on valminud Peeter Mudisti tekstide põhjal ja Andres Noormetsa kuuldemängud.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: