Jaapani koreograaf: Tokyos pole suurt parki ega roheala, meil on iga päev reguleeritud

Foto: Vaba Lava

Jaapani koreograaf Un Yamada on võibolla täpsemalt kui mõnigi teine tantsukunstnik suutnud tantsu panna tänapäeva inimese argielu tõtliku rutiini. Nii leiab koreograaf Teet Kask, kes tõi Eestisse Un Yamada grupi etenduse "One Piece".

Vabal Laval etenduv "One piece" viib vaataja metropoli tõtlikku argipäeva. Un Yamada etenduses kohtuvad traditsiooniline jaapani tantsukunst tänapäevase tantsukeelega. Laval on viis tantsijat, igaüks kehastab üht sõrme ja lavaline liikumine väljendab nendevahelist suhtlust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teet Kask leiab, et Yamada on väga lähedale pääsenud niiöelda esinemismaagia tunnetamisele. "Ma ilmselgelt tajun ja näen, et Un Yamada teadlikkus, mis on liikumise jõud, miks on vaja liikuda, mis on liikumise rituaalne jõud, ja miks inimesed üldse tantsivad, on tal väga selgelt aru saadud iseenda jaoks ja sealt tuleb ka see jõud," kommenteeris Kask.

Yamada selgitas, et Tokyos pole suuri parke ega roheala, mistõttu püüdis ta läbi tantsu väljendada jaapanlaste igapäevaelu põhiolemust, kus pole ruumi ega aega. "Iga päev on meil väga reguleeritud, sellest mu etendus räägibki," lausus ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: