Ivari Ilja: Mati Palmi rollid jäävad alati meie teatrilukku

Mati Palm
Mati Palm Autor/allikas: Faivi Kljutšik /ERR

Täna teatasime meie ühe tunnustatuima ooperi- ja kontsertlaulja Mati Palmi surmast. Mati Palm suri haiguse tagajärjel 76aastasena. ERRile saatis järelehüüde Mati Palmi kauane kolleeg, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja.

"Mati Palmi panus meie ooperikunsti on hindamatu, ta oli aastakümneid üks Rahvusooper Estonia juhtivaid lavajõude. Paljud tema kehastatud rollid jäävad särama alatiseks meie teatrilukku.

Sugugi vähemoluline polnud tema tegevus kontsertlauljana - juba noore artistina oli kammerlaul tema kui interpreedi jaoks loomulik, ja seda kuni loomingulise tee lõpuni. Ta on andnud lugematul hulgal soolokontserte üle terve maailma.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias oli professor Mati Palm kõrgelt hinnatud, kirglik vokaalpedagoog, kelle õpetused on teinud paljudest noortest professionaalseted lauljad. Mati Palm oli aktiivne paljudes valdkondades, spordist ühiskondliku tegevuseni. Näiteks oli ta üks Eesti Interpreetide Liidu asutajatest ja kauaagne juhatuse liige. Mati Palmi rahvusvaheline autoriteet viis ta paljude rahvusvaheliste konkursside žüriidesse ja olen ka ise olnud korduvalt tunnistajaks erilisele, soojast lugupidamisest kantud kolleegide suhtumisele Matisse."

Ivari Ilja

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor

Eesti Interpreetide Liidu juhatuse esimees

Eesti Muusikanõukogu president 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: