Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Torontos: Eesti muusika nädal tõi kokku Eesti ja Kanada muusikud

Foto: ERR

Kanadas Torontos lõppes Eesti muusika nädal, kus esines ligi paarkümmend artisti ning peale Eesti esinejate astusid lavale Kanada muusikud. Festival oli osa Eesti Vabariik 100 tähistamisest välismaal.

Kanada suurim linn Toronto on üks maailma suuremaid väliseestlaste keskusi. Seal on toimunud erinevaid Eestiga seotud sündmusi. Näiteks on väga populaarne EstDocs filmifestival, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti muusika nädala direktori Piret Noorhani sõnul pani see aga teda mõtlema Eesti muusika peale, mis on tema hinnangul veelgi vägevam ja pikemate traditsioonidega kui filmiproduktsioon.

"Üks eesmärk, kui me festivali kunstilise direktori Virgo Sillamaaga seda plaani arutasime, oligi see, et mitte ainult tutvustada Eesti muusikat, vaid tuua Eesti muusikud kokku Kanada muusikutega, sest nagu teada, on Kanada multikultuurne riik ja siit võib tekkida nii mõnigi uus loominguline idee," selgitas Noorhani.

Nii juhtuski, et festivalil esinesid peale Eesti muusikute ka Kanada artistid. Samuti leidus kavas esinejaid, kes võivad end liigitada nii üht- kui ka teistpidi. Kaili Kinnoni ema on eestlane ning lauljal on hea meel, et tal oli võimalik nautida niivõrd mitmekesist Eesti muusikat.

"See, et ma sain olla osa sellest üritusest ning olla avaesineja niivõrd andekatele ja märkimisväärsetele Eesti muusikutele, oli imeline. Ma sain laulda ja nüüd võin ma lõõgastuda ning nautida neid suurepärased artiste," rääkis Kinnon.

Eesti muusika nädalal esinesid teiste seas Vox Clamantis, Maarja Nuut ja HH ning Estonian Voices.

Linda Turu on Kanadas elanud sünnist saadik ning tema lemmik oli Kadri Voorand.

Turu sõnul oli Eesti muusika nädalal haruldane publik, kes kuulas väga tähelepanelikult ja andis esinejatele ruumi improvisatsiooniks.

Turu sõnul on Eesti muusika nädal tähtis. "See paneb Kanada eestlased kontakti oma päritoluga - et eestlased seal ja eestlased siin, kuigi me oleme mitu aastat olnud siin ja seal eraldi, nüüd me oleme koos," ütles Turu.

Nädala jooksul esines Eesti muusika nädalal Torontos kokku umbes paarkümmend artisti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: