Kultuuriminister teeb ettepaneku nimetada kantsleriks Tarvi Sits ({{commentsTotal}})

{{1527773040000 | amCalendar}}
Tarvi Sits.
Tarvi Sits. Autor/allikas: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar teeb valitsusele ettepaneku nimetada kultuuriministeeriumi kantsleriks Tarvi Sitsi, kes on seni olnud ministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler.

Riigikantselei kõrgemate riigiametnike valikukomisjon esitas maikuu algul Tarvi Sitsi kandidatuuri kultuuriministrile asekantslerina jätkamiseks, ent minister otsustas esitada Sitsi kantsleri ametikohale.

Sits on täitnud kantsleri ülesandeid ka nädalate jooksul, mil see koht on olnud täitmata.

Ministri esitatava Tarvi Sitsi kandidatuuri peab kinnitama valitsus ning minister viib ettepaneku valitsusse juba lähiajal.

"Tarvi Sits on kultuurivaldkonnas kogenud ja hea sotsiaalse tunnetusega juht. Ta on ennast nii selles kui ka oma senises kultuuriväärtuste asekantsleri ametis igati positiivselt tõestanud ja seda otsust ei olnud tänu Sitsi kogemustele kuigi keeruline teha. Kui valitsus samamoodi arvab, on Kultuuriministeerium heades kätes," teatas kultuuriminister Indrek Saar.

Kantsleri valimiseks ei pea korraldama avalikku konkurssi, kui minister esitab enne valitsusele ettepaneku tegemist ise oma kantslerikandidaadi Riigikantselei juures tegutsevale tippjuhtide valikukomisjonile arvamuse saamiseks. Komisjon on Sitsi kandidatuurile oma heakskiidu juba andnud.

Tarvi Sits on töötanud kultuuriministeeriumis alates 2013. aastast ning juhtinud kultuuriväärtuste valdkonda, mis hõlmab muinsuskaitset, muuseume, raamatukogundust, rahvakultuuri ning vaimset kultuuripärandit. Konkursi temast vabanevale kultuuriväärtuste asekantsleri ametikohale kuulutab välja Riigikantselei.

Kultuuriministeeriumi eelmine kantsler Paavo Nõgene teatas aprillis otsusest ametist lahkuda ning suundus erasektorisse. 

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: