Värskes Värskes Rõhus: hiphopluulet, enterluulet, maagilist realismi ({{commentsTotal}})

EiK
EiK Autor/allikas: Johann Kööp

Värske Rõhu 54. numbris hiphopluulet artistidelt EiK ja Pok. Samuti Maarja Mäemetsa enterluulet ja Sirel Heinloo haikusid-tankasid. Uute tekstidega esinevad ka Kelly Turk, Andrus Kasemaa, Kristel Rebane ja Janar Sarapu; luuledebüüdi teevad Elo Järv, Kaimar Lomp ja Tuuli Geetsia Tšaškin.

Proosas Margit Lõhmuse jutustus üheöösuhtest, Leo Vissaku pinev novell ajateenijatest ja Riste Lehari maagilis-realistik lühijutt "Bassein". Tõlkerubriigis katkend rootsi kirjaniku Linda Boström Knausgårdi poeetilisest lühiromaanist "Heliose katastroof" (tlk Madli Keerman).

Suvenumbrist leiab ka Hele-Mai Viiksaare pikema intervjuu Talvike Mändlaga, jätkub lühiintervjuude sari, kus küsimustele vastavad seekord Margit Lõhmus ja EiK. Päevikurubriigis muusiku ja režissööri Indrek Spungini hoogne ja humoorikas "Minu jaaguar".

Kriitikas on fookus noortekirjandusel: Sanna Kartau arvustab Brigitta Davidjantsi romaani "(Mitte just) armastuslugu"; Johanna Nisu vaatleb Kristi Rebase anoreksiast ja buliimiast rääkivat noortekat "Aitäh elu eest" ja Saara Mildeberg kirjutab Leelo Tungla juba klassikaks saanud noortejutustusest "Neitsi Maarja neli päeva". Paul Raud arvustab Talvike Mändla luulekogu "Kosmonaut" ning Daniel Tamm käsitleb Kendrick Lamari laulusõnu ning küsib, kas ka tema võiks kunagi Nobeli preemia saada. Raamatusoovitused Hanneleele Kaldmaalt.

Ajakirja kaanekujundus ja illustratsioonid Matthias Jonathan Vainolt, fotod Markus Muide. 

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: