Karlovy Vary filmifestivalil esilinastub Balti riikide koostöös valminud dokk "Ajasillad" ({{commentsTotal}})

"Ajasillad" ("Bridges of Time") Autor/allikas: pressimaterjalid

29. juunist 7. juulini toimuval 53. Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil esilinastub Eesti-Läti-Leedu koostöös valminud dokumentaalfilm "Ajasillad". Film on osa Balti riikide sajanda sünnipäeva auks korraldatud dokumentaalfilmide retrospektiivist – "Aja peegeldused: Balti poeetiline dokumentaal".

Retrospektiivi fookuses on Balti uue laine dokumentaalfilm, mis annab võimaluse näha laia valikut filme sellistelt dokumentalistika legendidelt nagu Andres Sööt, Audrius Stonys, Mark Soosaar, Laila Pakalnina jt. Kokku linastub programmis 22 filmi, andes põhjaliku ülevaate 60ndate ning 70ndate elust ja olust. Eesti filmide valikusse kuulub Andres Söödi, Ülo Tambeki, Mark Soosaare ning Hans Roosipuu looming.

Vastvalminud dokumentaal "Ajasillad" viib vaataja kaugesse, Hruštšovi sulaga alanud aega, näidates tolleaegset maailma ning legendaarseid filmiklassikud nende legendideks kujunenud filmide taga. Raudse eesriide taga tekkis 60ndate alguses uus generatsioon filmitegijaid Eestis, Lätis ja Leedus, kes vastulöögina nõukogude propagandast pakatavatele ringvaadetele andsid dokumentalistikale uue tähenduse. Mängides pildi, metafoori ja tähendustega, lõid nad seninägematu visuaalse keele – poeetilise filmi "Ajasillad" on rännak läbi selle generatsiooni loodud filmimaailmade. Filmi režissöörid on Audrius Stonys (Leedu) ja Kristine Briede (Läti). Film on valminud Leedu, Läti ja Eesti koostöös ning Eesti-poolne tootja on Riho Västrik stuudiost Vesilind.

Filmi "Ajasillad" esilinastus toimub 1. juulil ning retrospektiivi näidatakse 1.–3. juulini.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: