Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Underground Resistance: muusika tegemise põhjuseks olgu soov luua, mitte raha teha

Underground Resistance
Underground Resistance Autor/allikas: FB

Detroidist pärit legendaarne elektroonilise tantsumuusika kollektiiv Underground Resistance oleks pidanud esinema sel nädalavahetusel Rummus Moonland Festivalil, mis eelmisel nädalal tühistati. Eestisse Mark Flash ja Mike Banks ei jõudnud, kuid leidsid siiski aega, et jagada mõtteid muusikaärist ning rääkida veidike oma tegemistest.

Underground Resistance (UR) on nüüdseks eksisteerinud pea 30 aastat. Ajad on aga muutunud. Kui palju on UR ja tema eesmärgid muutunud?

Aeg küll möödub, aga mõned asjad jäävad. Paljud aspektid muusikatööstuses on samad ning vajavad muutmist.

UR on alati tegelenud probleemidele tähelepanu pööramisega, eriti sotsiaalsetele. Mis on need kitsaskohad, millega tuleks UR-i arvates tegeleda?

Raadios on vähem valikuid kui oli varem. Põhivoolu ettevõtted on kanalid üle võtnud. Inimesed tahavad popmuusikat, sest see on ainuke, mida nad teavad. Muusika tegemise põhjuseks olgu soov luua, mitte teha raha ja saada kuulsaks. Nii paljud inimesed tahavad lihtsalt raha saada. Väga hea kui tasustatakse, kuid see ei saa olla ainsaks motivaatoriks. Aga paljude inimeste jaoks on see ainus viis.

Elu Detroidis on kuuldavasti hakanud paremaks muutuma. Kui palju pakub kummituslinnaks kutsutud paik inspiratsiooni uue muusika tegemiseks?

Mitte Detroit, vaid just inimesed Detroidis on olnud inspiratsiooniks. Kosmeetiliselt on linn muutunud, kuid siiani eksisteerivad tõsised probleemid. Need, kes võitlevad, et elu paremaks teha ja perekond ongi inspiratsiooni allikaks.

Kas usute, et muusika võib päästa inimesi viletsusest?

Ei saaks öelda,  et ta ei päästa. Arvatavasti päästab. Muusika toob inimesed kokku. Kui see tuleb hingest, siis see saab ka päästa.

Tänapäeval kuuleme pidudel ja raadiost tihti elektroonilist tantsumuusikat, mis on sisuliselt koopia mõnest varasemast loost. Kui keeruline on uue muusikaga välja tulla?

Techno ja Motown (Detroidi soul – toim) on mõlemad originaalsed žanrid, mis tulevad Detroidist. Seda me teeme.

Öeldakse, et techno on liikunud põhivoolu ja omandanud mainstream staatuse.

See on techno, kuid mitte Detroidi techno.

Tehnoloogia võimaldab igaühel end tänapäeval DJ-ks kutsuda. Mida DJ-ks olemine tegelikult tähendab ja nõuab?

See nõuab armastust muusika vastu, käsitööoskust, laia muusikavalikut. Tõeline DJ suudab miksida ükskõik mida, žanrist hoolimata. Vaheldusrikkust on vaja. Sa pead oma muusikat hästi tundma. See võtab aega. Sa ei saa lihtsalt öelda, et oled DJ, sa pead seda tundma. Sul peab olema tõeline kirg muusika vastu. Mõned inimesed teavad rohkem ärist kui muusikast.

Mis projekti kallal UR hetkel ise töötab?

Depth Charge'il on tulemas uusi show'sid ning ka teisi seotud projekte. Olge lainel.

Üks URi asutajaid, Jeff Mills, esineb nädal enne Teie ülesastumist samuti Eestis. Kas URi uued liikmed käivad ka kunagiste olijatega läbi?

Kogu aeg! Meie vahel on väga hea mõistmine, isegi kui me teineteist kogu aeg ei näe.


3. – 5. august leiab klubis HALL aset Moonland Festivalist välja kasvanud kahepäevane pidu The Dark Side of the Moon. Esinevad DVS1, Octo Octa (USA), Boys Noyze (DE) jpt. Pidu on Moonland Festivali pileti ostnutele tasuta. Moonland Festivali pileti ostnutele makstakse raha täies mahus tagasi. Selleks tuleb saata oma nimi ja pileti number aadressil [email protected].

Toimetaja: Daniel Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: