Parimaks näituseks valiti rahvapillide lugu

2016. aastal võitis sama konkursi Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi ühisnäitus
2016. aastal võitis sama konkursi Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi ühisnäitus "Hingab ja heliseb". Autor/allikas: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus "Elus! Eesti rahvapillide lugu" võitis parima näituse tiitli Narva Muuseumi korraldatud näituste konkursil XXI Eesti muuseumide festivali raames.

Seitsme osaleja hulgas oli rahvapillide näitus viieliikmelise žürii vaieldamatu lemmik. Võiduga kaasneb rahaline auhind.

Näitusel on väljas sajandivanused rahvapillid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogudest ning nendega kõrvuti Eesti rahvapillimeistrite spetsiaalselt näituseks valmistatud pillid. Lisaks vaatamisele ja kuulamisele saab ise mängida torupilli, lõõtspilli ja kannelt.

Näituse kujunduse aluseks on loodusfotograaf Arne Aderi lummavad panoraamfotod Eesti maastikest.

Näitus "Elus! Eesti rahvapillide lugu" on avatud Narva linnuse esimesel korrusel 20. jaanuarini 2019.

Näitus on koostatud Eesti Vabariik 100 ja Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise rahvusvahelise programmi toetusel ja oli avatud 19. oktoobrist 2017 kuni 17. juunini 2018 Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumis, kus seda külastas 92 000 inimest.

Näituse koostasid Igor Tõnurist, Krista Sildoja, Tarmo Kivisilla, Raivo Sildoja, Risto Lehiste, Tanel Veeremaa ning kujundasid Katri Haarde ja Margit Argus (KAOS Arhitektid).

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: