Maria Peterson lavastusest "Südamest sündinud": seal näeb seitset kasuperede lugu

"Ringvaates" oli külas Maria Peterson, et rääkida enda lavastatud dokumentaallavastusest "Südames sündinud", mis uurib lapsendamist ning hooldus- ja eestkosteperedede raskeid lugusid.

Lavastaja Maria Peterson tõi "Ringvaates" välja, et tegelikult tellis lavastuse "Südamest sündinud" Tervise Arengu Instituut. "Selleks, et teadvustada inimestele, et selline ühiskonnagrupp on olemas ja et inimesed mõtleksid, ehk on nendegi kodudes veel ruumi veel mõnda lasta kasvatada," mainis ta ja tõi välja, et lapsele on kõige parem kasvada peres, mitte asenduskodus.

"Mida väiksemana on laps perre saanud, seda kindlam on, et ta püsib vaimselt terve," mainis ta ja tõi välja, et ta tegi ka intervjuusid selliste lastega. "Need lapsed, kes on juba peredes, on enamasti rõõmsad, neil ei olnud raske rääkida," kinnitas Peterson ja lisas, et ta sai paljude lastega väga hea kontakti. "Ma olen neile väga tänulik, et nad end minule avasid."

"Peab väga süvenema sellesse teemasse, sest kahjuks on väga palju ka lugusid, et inimesed viiakse tagasi, kui nad on võetud hooldusesperesse," selgitas lavastaja ja kinnitas, et need lapsed ei julge alguses armastama hakata. "Nad tõrjuvad sind, nad ei taha sind, nad provotseerivad, vähemalt kaks aastat peaks sellega arvestama."

Petersoni sõnul näeb lavastuses seitset kasuperede lugu, mida näitlejad Hele Kõrve, Külli Teetamm ja Tõnn Lamp ette kannavad. "Vahepeal on ka need laste intervjuud, mida inimesed kuulevad."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: