ERR. ee video: vestlus inimkeha olevikust ja tulevikust

Sõltumatu Tantsu Laval mängitava Liis Varese tantsulavastuse "Hingake! Ärge hingake!" 7. novembri etendusele järgnes vestlus teemal "Keha piira(ma)tus", kus osalesid kirjanik Maarja Kangro, bioloog Kristjan Piirimäe ning koreograaf ja tantsuõpetaja Oksana Tralla. Vestlust modereeris Sirbi peatoimetaja Ott Karulin. ERR kultuuriportaalist saab üritust järele vaadata.

Liis Varese tantsulavastus "Hingake! Ärge hingake!" jälgib inimloomusele omaseid reaktsioone ja instinkte ning kaasaegsete kehade vahelisi seoseid. Koos Liis Varesega on laval vabakutseline kunstnik ja pensionär, tserebraalparalüüsi diagnoosiga Pavel "Paša" Semjonov.

Lavastus "Hingake! Ärge hingake!" Sõltumatu Tantsu Laval veel novembris: 7.–9., 22. ja 23. novembril kell 19.

"Liisi ja Paša reeglid on lihtsad, tuleb kaasa tunnetada ja aus olla. Nad lubavad vaataja lähedale, luubi all on keha ja vaim ilma igasuguse valehäbi ja hirmuta. Suur ja tühi valge ruum seisab anonüümse kontrastina ausatele, huvitavatele, terviklikele tantsijatele. Kukkumise järel tõustakse püsti ja haletsusel ei ole selles päris-mängus kohta. Nii, nagu Liis ja Paša usaldavad teineteist, tuleb ka vaatajal neid usaldada, ilma valikuta," märkis Eline Selgis lavastuse kavalehel.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: