Tallinn Music Week vähendab esinejate arvu ja programmimahtu

TMW avamine
TMW avamine Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tuleva ehk 2019. aasta Tallinn Music Weeki esinejate nimistu ei ületa 200 piiri, väheneb ka muude programmiosade maht ning festivali peamised toimumispaigad hakkavad paiknema üksteisest lühikese jalutuskäigu kaugusel. Korraldajate sõnul on selle eesmärk pakkuda senisest kompaktsemat ja keskendunumat festivalikogemust.

"TMW juubelifestivali järgselt tegime mitmeid uuringuid nii külastajate kui ka partnerite seas ning tulemused viitavad sellele, et TMW põhipäevade programmi maht tekitab paraja FOMO ehk ilmajäämishirmu ja pärsib süvenemist," ütles ERR-ile Tallinn Music Weeki kommunikatsioonijuht Ingrid Kohtla.

"Seda võib võrrelda ka tänapäeva infoküllusega üldisemalt – rohkem infot ei tähenda, et jõuame rohkem lugeda ja oleme kõigega paremini kursis," lisas ta.

"Austusest iga TMW-l üles astuva artisti, konverentsil kõneleja ja muude programmiosade vastu, otsustasime neile võimaldada pühendunumat tähelepanu."

Peale festivalikülastajate ilmajäämishirmu leevendamise ja parema süvenemise võimaldamise on artistide arvu ja programmimahtude vähendamise taga ka plaan tagada jätkusuutlikum majandamine.

"Mida suurem on programmi maht, seda suurem on ka selle teostamise tööde maht, aja ja muude ressursside kulutused ning seda keerulisem on olla laitmatu kõigis detailides," lisas Kohtla.

"Olles nüüdseks igakülgselt festivali mahu ja võimekuse piire testinud, on aeg panna kogu korralduslik masinavärk tõhusamalt tööle ning olla tulemuslik ja usaldusväärne partner kõigile, kes meiega koostööd teevad. Jätkusuutlikkus on tulevase festivali peamine teema."

Seda, et TMW erinevates detailides on hulganisti kasutamata potentsiaali, näitas Kohtla sõnul ka suvel koostöös kultuuriministeeriumiga Eesti Konjunktuurinstituudi tehtud uuring. "Tulemustest selgus, et 85 protsenti muusikaettevõtetest peavad TMW toimumist väga oluliseks ja 15 protsenti oluliseks. Üldse mitte oluliseks ei pidanud festivali mitte keegi."

"Saime teada ka seda, et lisaks rahvusvahelistele kontaktidele ja välismeediakajastustele on TMW-l osalenute ja külastajate kulutused 1,4 miljonit eurot, millest 1,1 miljonit eurot on tulnud välisriikide elanike ja 337 000 eurot Eesti elanike poolt. Arvestades senist avaliku sektori toetust festivalile, näitab see, et 1 festivali investeeritud euro toob tagasi 9,3 eurot."

Kohtla märkis, et nad usuvad, et nii festivalil endal kui ka nende partneritel, esinejatel ning külastajatel on kompaktsemast ja hästi kureeritud TMW-st ainult võita. "Samas ei ole ka 200 artisti kindlasti mitte väike esinejate hulk – aegade esimesel TMW-l esines 68 artisti." Ta lisas, et töö muusikaprogrammiga juba käib.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: