Iloni Imedemaa näitusel näeb jõulukaarte aastaist 1901 kuni 1940

Foto: ERR

Haapsalus Iloni Imedemaal avati näitus, kus on väljas ligi 400 jõulu- ja uusaastapostkaarti aastatest 1901-1940. Kaartide omaniku Ester Kõrvitsa kollektsioonis on kokku aga üle 20 000 postkaardi.

Ester Kõrvits ütles "Aktuaalsele kaamerale", et armastus postkaartide vastu pärineb tal juba lapsepõlvest. Nende eeskujul joonistas ta ka ise salmialbumisse pilte.

"Vaatasin neid ja need olid ka esimene tutvumine värvilise pildi ja kunstiga, sest tol ajal, 1930. aastatel värvilisi lasteraamatuid meie peres ei olnud," meenutas kollektsionäär.

Oma esimesed postkaardid pani Ester Kõrvits nooruspõlves taaskasutusse, kui ta tegi nendest ristipojale pildiraamatu. Tõsisem kollektsioon sai alguse pensionipõlves ja tänaseks on seal kokku üle 20 000 postkaardi.

"Postkaardi teeb eriliseks see, et kõigepealt temas on eriline aura - selle inimese tunded pannakse sellesse postkaarti, ta on valinud seda, ta on mõelnud sellele inimesele - ja see kandub ka edasi," rääkis Kõrvits.

Ester Kõrvitsal on side ka näituse asukohaks oleva Iloni Imedemaaga. Nimelt oli algkoolis tema joonistusõpetaja Ilon Wiklandi vanaema.

Näitus on avatud 27. jaanuarini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: