Linnateatri näitlejad käisid Läti teatris luurel ja toovad seal kogetu Eestisse

Tallinna Linnateater korraldab juba kümnendat korda teatrifestivali Talveöö Unenägu. Tänavune festival on pühendatud ühele meistrile ja tema loomingule, tuues Tallinna Läti päritolu Euroopa tipplavastaja Alvis Hermanise.

Sel puhul käis Linnateater Riias, et Hermanise töödega tutvuda. Näitlejad Piret Kalda ja Indrek Ojari jagasid oma kogemusi ETV "Ringvaates". "Me läksime luurele. Enamik tükke, mis siia tulevad, kolme nendest me vaatasime kolmel õhtul järjest," selgitas Kalda.

Linnateatri festivali põhiprogrammi kuulub viis auhinnatud draamalavastust: "Brodski/Barõšnikov", "Pikk elu", "Läti armastus", "Must piim" ja "Oblomov".

Kalda tõdes, et paljudest asjadest läti keeles toimunud etendustel ei saanud aru, aga sõnad ei ole ainus, mis emotsiooni edasi annavad. "Hermanis on selline lavastaja ja nende teatrikeel on väga teatraalne, mis ei vajagi sõnu. See ongi kõige huvitavam Hermanise tükkide puhul. See, kuidas näitlejad mängivad, on vaimustav," kiitis Kalda.

Ojari lisas, et eestlaste ja lätlaste igapäevamured on sarnased, vaid keel on erinev. Just seetõttu oli ka neli tundi kestvat lätikeelset teatrit lihtne jälgida. "Käsi südamel, see aeg läks lennates. Tihtilugu kiiremini kui Eestis mõnda samapikka lavastust vaadates. See kehtis kõigi lavastuste kohta," kiitis Ojari.

Kalda lisas, et lavakujundus on Läti teatris eriklass. "Nendel on lavakunst väga kõrgel tasemel juba koolis. Paraku tuleb neid kiita, midagi teha ei ole. Tahaks olla ise parem, aga selle koha pealt nad on meist paremad," ütles näitleja.

Talveöö Unenägu kestab 9. kuni 15. detsembri.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: