Iraani dokfilmide festivalil Cinema Verite linastuvad Eesti filmid

9.–15. detsembrini toimub Teheranis Iraani, aga ka Lähis-Ida suurim dokumentaalfilmide festival Cinema Verite. Nädala jooksul linastub erinevates kategooriates ja programmides ühtekokku 200 dokumentaalfilmi, nendest 56 filmi rahvusvahelises kavas. Valikus on 33 riigi kõrval esindatud ka Eesti filmid.

Eeva Mägi dokumentaalfilm "Lembri Uudu" on valitud rahvusvaheliste lühifilmide võistlusprogrammi ning portreefilmide kavas jõuab vaatajateni Läti, Leedu ja Eesti koostöös valminud dokumentaalfilm "Ajasillad" (rež. Kristine Briede, Audrius Stonys).

Lisaks filmilinastustele toimuvad avalikud pitch'id ja töötoad. Filmiturul on esindatud 16 erinevat festivali või telejaama. Suuremate festivalide – IDFA, Thessaloniki, Big Sky – kõrval on kutsutud osalema ka väiksemaid festivale. Pärnu filmifestivali programmijuht Vaiko Edur tutvustab Iraani filmitegijatele Eestis toimuvaid dokfilmifestivale ning sealseid osalemistingimusi. Eduri sõnul tuleb Lähis-Ida autorifilmidel pilk peal hoida.

"Neid jõuab kinodesse haruharva, aga filmifestivalidel näidatakse neid suure menuga. Ka Teheranis kohapeal tuntakse välismaise filmitoodangu vastu suurt huvi, tihti ei mahu inimesed saali ja ollakse nõus vaatama filme kas põrandal istudes või uksel seistes," ütles Edur.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: