Docpointi noore dokumentalisti preemia pälvis Eeva Mägi

Eeva Mägi
Eeva Mägi Autor/allikas: Heiko Sikka

Kümnendat juubelit tähistav dokumentaalfilmifestival Docpoint andis festivali avamisel esmakordselt välja noore dokumentalisti preemia, mille laureaadiks on režissöör Eeva Mägi.

"Ta on looja, kellel on julgust teha uutmoodi ning lisaks sellele on temas dokumentalisti jaoks äärmiselt olulist empaatiatunnet ja sisemist vajadust tuua esile seni varjule jäänud inimlikud lood.", kommenteeris üks festivali programmi koostajatest Filipp Kruusvall. "Tema jutustatud lood hakkavad elama just kinomeediumi kaudu, sest on edasi antavad eelkõige visuaalselt."

Eeva Mägi on Kinoliidu, Eesti Dokumentalistide Gildi ja Eesti Advokatuuri liige. Ta töötab vandeadvokaadina ning on keskendunud autoriõiguste kaitsele. 2018. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali noore filmitegija preemia julge visiooni teostamise eest lühidokumentaalfilmis "Lembri Uudu". Veebruaris jõuab ETV2 ekraanile tema uus lühidokumentaal "Süda Sõrve sääres".

Noore dokumentalisti preemia antakse välja noorele filmiloojale, kes paistab silma isikupärase filmikeelega ning kelles on julgust eksperimenteerida ja luua midagi seniolematut ning ambitsioonikat. Noore dokumentalisti preemiaga kaasneb stipendium 500 eurot filmialaseks õppe- ja arendustegevuseks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: