Dokumentalistide gildi kolleegipreemia pälvis Marta Pulk

Marta Pulk
Marta Pulk Autor/allikas: Eesti dokumentalistide gild

Kaheksandat korda peetud Eesti dokumentalistide gildi suvekoolis anti üle kolleegipreemia Doki Kild, mille pälvis režissöör Marta Pulk filmi "Aasta täis draamat" eest.

Seni igasuguse teatrikogemuseta 21-aastane Alissija-Elisabet, kes varasemalt kaalus, kas minna tööle Maximasse või Euroopasse vabatahtlikuks, otsustas pärast filmi "Aasta täis draamat" valmimist teatrikooli astuda. Lisaks Dokumentalistide gildile on filmitegijast Marta ning peategelasest Alissija-Elisabeti dialoogi premeerinud ka Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapital. Samuti pälvis linateos Eesti Filmiajakirjanike Ühingu aasta filmi auhinna nominatsiooni ja on nomineeritud neljas kategoorias Eesti filmi- ja teleauhindadele. 

27. kuni 29. augustini Koolimäe loomemajas peetud Dokumentalistide gildi suvekooli keskmeks oli teine pilk. Dokumentaalfilmide "Palju õnne!" (2004) ja "Macbeth" (1999) loojate Urmas E. Liivi, Arbo Tammiksaare ja Andres Maimikuga oli arutelu all ajas muutunud autoripilk. Režissöör Vladimir Loginovi ja tema teoste kaudu aga siinse vene diasporaa vaade. Filmiduo Hõbe Ilus ja Mihkel Oksmann jagasid oma teise pilgu kogemist aasta jagu New Yorgis tegutsetu baasilt. Suvekoolis olid lektoritena külas ka psühholoog ja jooksukultuuri edendaja Kristjan Puusild ning psühhoterapeut ja superviisor Karin London.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: