Andres Noormets: Andrew Bovelli näidend sattus mu kätte kui loteriivõit

Ugala teatris esietendus Austraalia näitekirjaniku Andrew Bovelli draama "Surmkindlad asjad siin elus". Näidend sattus lavastaja Andres Noormetsa kätte kui loteriivõit, sest head kaasaegset dramaturgiat, pealegi veel Austraaliast, ei satu tema sõnul Eesti teatrite lavadele just liiga palju.

Küpsesse ikka jõudnud nelja lapse vanemad, keda kehastavad Vilma Luik ja Andres Tabun ning nende täiskasvanud lapsed Kadri Lepp, Marika Palm, Aarne Soro ja Rait Õunapuu on ideaalne perekond.

Kõik lapsed otsivad iseennast ja kohta elus ja nii pöörduvad nad aeg-ajalt koju oma pööraste muredega.

"Neid probleeme ühel või teisel kujul on kindlasti igas peres, võib-olla mitte kõiki korraga. Sest kahjuks ei ole ka igas peres nelja last. See on ikka suur väärtus," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" ema osatäitja Vilma Luik.

"Laps jääb ikka lapseks, olgu ta kui vana tahes. Kui ta ära läheb, on ikka väga kurb," märkis isa osatäitja Andres Tabun.

2016. aastal kirjutatud draama mõjub Andres Noormetsa sõnul nüüdisaegsena, sest see läheb meile korda, see puudutab meie pead, selga ja südant.

"Ma arvan, et me autorist liiga kaugele läinud ei ole. Kui Andrew Bovell ühel päeval siia satub istuma seitsmendasse ritta seitsmenda koha peale, siis ma arvan, et ta tunneb oma kätetöö ära ja on rõõmus, et tema lapsed selliseks on kasvanud," ütles Noormets.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: