Tristan Priimägi filmisoovitused: "Arktika", "3 päeva Quiberonis" ja "Ootamatu armastus"

Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas "Terevisioonis" taas kolme filmi, mida tasuks kinodesse vaatama minna: üksildane ellujäämislugu "Arktika", Romy Schneideri paljastaval intervjuul põhinev "3 päeva Quiberonis" ja Argentiina romantiline komöödia "Ootamatu armastus".

"Arktika" ("Arctic")
Režissöör: Joe Penna

Priimägi tõdes, et kui üldiselt on Mads Mikkelsen kehastanud filmides antikangelasi, siis "Arktikas" on ta ihuüksi, mistõttu pole tal kellegagi kuri olla. "Ta kukub Põhjapoolusel lennukiga alla ja peab mõtlema, kuidas ta sealt minema saab," selgitas ta ja tõdes, et huvitav on vaadata Brasiilia filmi, mis on tehtud Islandi rahastusega ja kus mängib peaosa Taani näitleja. "Arusaadavatel põhjustel ilmselt Brasiilias sellist filmi teha ei saa, kus palju lund on vaja."

"See on selline klassikaline n-ö Eesti mehe film, kes raskustega võitlemiseks tõmbab turja vimma, huuled kriipsuks ja hakkab mõtlema, kuidas ta neid probleeme lahendab," nentis ta ja kinnitas, et tõelise mehise mehena ei virise Mads Mikkelsen kunagi. "Ta rakendab oma julesvernelikku nutikust, et ennast sealt olukorrast päästa."

"Film toimub kinnises keskkonnas, mistõttu iga väike otsus ja muudatus on äärmiselt oluline," rõhutas filmikriitik ja mainis, et peategelane peab kogu aeg riske kalkuleerima. "Mul on sümpaatia nende filmide vastu, mis taandavad kõik hästi minimalistlikuks maha ja selle piirangu raames toimetavad."

"3 päeva Quiberonis" ("3 Tage in Quiberon")
Režissöör: Emily Atef

"See on ajaloolise tõe tõlgendus, kuidas kuulus Saksa filminäitleja Romy Schneider andis natuke enne oma elu lõppu ajakirjale Stern vägagi paljastava intervjuu, mille laadseid on filmitähed alates filmikunsti algusest üritanud vältida," sõnas Tristan Priimägi ja rõhutas, et "3 päeva Quiberonis" on vaba käega interpretatsioon sellest, kuidas need sündmused aset võisid leida.

Filmis tekib Priimägi sõnul huvitav mäng selles mõttes, et Romy Schneider ei ole näitlejana juba mõnda aega olnud tõsiseltvõetav, kuna kõik räägivad asjadest, mis on juba ammu olnud. "Seal filmis jääb mulje, et temaga manipuleeritakse, et ajakirjanikud panevad ta rolli, kus ta justkui kogemata räägib, aga samas on võimalik ka mõelda, et võib-olla tema keerab ajakirjanikke ümber sõrme."

"Intervjuutekst peaks olema õige ehk need sõnad, mis Romy Schneiderile on filmis suhu pandud, peaksid olema ka seal Sterni intervjuus kirjas," kinnitas filmikriitik.

"Ootamatu armastus" ("El amor menos pensado")
Režissöör: Juan Vera

Film "Ootamatu armastus" on Priimägi sõnul sellise nime ja plakatidisainiga, mis ei pruugi olla kuidagi silmajääv. "Ta ei ole nüüd ka nii komöödia, jah, tegemist on romantiline komöödia, aga ta tegeleb väga dramaatiliste teemadega," rõhutas ta ja selgitas, et kui filmi peategelased saadavad pärast 25-aastast kooselu oma lapse ülikooli, tekib neil küsimus, kas peale selle lapse oli midagi veel, mis neid koos hoidis.

"Nad lähevad lahku ja hakkavad oma asju ajama, aga jäävad filmi vältel kontakti," sõnas filmikriitik ja kinnitas, et eriti hästi töötab peaosatäitjate ekraanidünaamika. "Ricardo Darin ja Mercedes Moran on täielik Argentiina näitlejate tipptase, kes mängivad ka superhästi," mainis ta, tõdedes, et tegemist on väga täiskasvanuliku ning mõnusalt mõõduka filmiga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: