Tristan Priimägi filmisoovitused: "Tõde ja õigus", "Hävitaja" ja "Ralf lõhub interneti"

Foto: outnow.ch

Filmikriitik Tristan Priimägi jagas "Terevisioonis" soovituse kolmele uuele filmile: Tanel Toomi suurfilmile "Tõde ja õigus", Karyn Kusama krimiloole "Hävitaja" ja värskele animatsioonile "Ralf lõhub interneti".

"Tõde ja õigus"
Režissöör: Tanel Toom

Filmikriitik Tristan Priimägil on hea meel, et "Tõde ja õigus" on hästi vastu võetud. "Tammsaare fännidel on ilmselt hea meel, et raamatut tuksi ei keeratud, sest oli vist hirm, et sellega juhtub midagi hirmsat," ütles ta ja kinnitas, et "Tõde ja õigus" on täpselt see, mis ta olema peab. "Ta on EV100 raames tehtud ekraniseering Eesti kõige monumentaalsemast kirjandusteosest," selgitas Priimägi ja rõhutas, et kuigi ta julgustab kõiki seda vaatama minema, siis julgustab ta samas ka raamatut lugema.

"Mul on selle filmiga suhe nagu Vargamäega, ma näed seda tohutut tööd, mis selle sisse on pandud, ma näen, et inimesed on vaeva näinud, aga armastama hakkamiseks on midagi veel vaja," sõnas ta ja tõdes, et ta ei taha armastada kedagi, kes näeb väga ilus välja ja teeb kõike nii, nagu peab. "Ma armataks pigem isikupära, aga mul on tunne, et seda on tehtud pisut ettevaatlikult, selleks, et see isikupära välja tuleks," lisas ta.

Küsimus on Priimägi arvates selles, kas Tanel Toom autorina on Tammsaarele midagi lisanud või mitte. "Ma väidaks, et pigem mitte, see on täpselt tekstitruult ära tehtud, keskendudes ennekõike tegevusele," selgitas ta ja kinnitas, et see film toob raamatu jälle uude aega ja generatsiooni. "Teises küljest sööb ta ära selle, sest ta võtab ise prioriteetse positsiooni."

"Ma tahaks toonitada veel seda hariduslikku momenti, seega kooliõpetajad võiksid hakata panema kokku testi küsimutest, millele saab vastata ainult raamatut lugedes," ütles filmikriitik ja soovis filmile igati edu.

"Hävitaja" ("Destroyer")
Režissöör: Karyn Kusama

Priimägi arvates on "Hävitaja" väga-väga hea film ning ta oli üllatunud, et see ei kandideerinud Oscaritele. "Hakka või uskuma vandenõuteooriat, et just seetõttu, et režissöör on naine," sõnas ta ja tõi välja, et filmis on loodud väga isikupärane õhustik. "Võib-olla just seetõttu ta ka ei kandideerinud, kuna see õhustik on väga külm ja kalk, see on see Ameerika, mida ei taheta näha."

"Filmi keskmes on Nicole Kidmani korrumpeerunud politseinik, kes on minevikus korda saatnud hirmsa kuriteo ja nüüd on ebaedukalt selle kuriteo tagajärgedega tegelenud, kuni selle filmi algushetkeni, kui selle kauge loo tegelased ilmuvad jälle tema ellu," sõnas Priimägi ja rõhutas, et filmi käsikiri on superhea, samuti Kidmani roll. "Siit tuleb see isikupärane autorsus, kuidas see tunne, mis minus tekib, on ebameeldiv, aga ma näen, et selle kallal on tööd tehtud ja see toimib."

"Ralf lõhub interneti"
Režissöör: Rich Moore, Phil Johnston

"Ma loodan, et eestikeelne versioon peab sama hästi vastu kui ingliskeelne," tõdes Tristan Priimägi ja lisas, et filmi lugu on tegelikult hästi meta ja keeruline. "Sellest, kuidas nad mööda internetti seiklevad ja arvutis toimuv on vaatajale visualiseeritud väga huvitaval moel," sõnas ta ja kinnitas, et loomulikult on see kõik üks suur reklaamtahvel. "Nad käiavad seal Ebay's, Google'i tornid ja Pinterest, mis iganes seal netis saadaval on, väga uue aja arvutiarmastajate film, aga mitte labaselt."

Filmikriitik kinnitas, et tore on vahel multikat soovitada. "Halb iseloom on Ralfi enda sees, mis seal probleeme hakkab tekitama, ja ta peab iseendast üle saama," sõnas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: