Sakala 3 teatrimajas esietendub Renate Keerdi ja lavakunstikooli 29. lennu uuslavastus

Renate Keerd.
Renate Keerd. Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

Sel laupäeval, 30. märtsil esietendub Sakala 3 teatrimajas Renate Keerdi ja EMTA lavakunstikooli 29. lennu uuslavastus "Valgete vete sina". See on lavastaja Renate Keerdi esimene koostöö lavakunstikooliga. "Laval on noored näitlejad, kes on vägagi tundlikud ja helged inimesed, " ütles lavastaja.

Traditsiooniliselt ei soovi Renate Keerd publikule enne saali tulekut algava kohta palju infot jagada, eelistades ka ise publikuna puhta lehe kogemust. Ka seekord avaldas ta vaid, et see on lavastus veest, meest ja teest, ja veel millestki. Tsiteerides klassikuid – saab nii nutta kui ka naerda.

Laval on EMTA lavakunstikooli 29. lennu tudengid Jan Erik Ehrenberg, Ekke Hekles, Simo Andre Kadastu, Martin Kork, Lena Barbara Luhse, Elise Metsanurk, Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Kaarel Pogga, Oskar Punga, Ken Rüütel, Kristiin Räägel ja Oskar Seeman.

Renate Keerd on vabakutseline lavastaja ja koreograaf, kelle looming on saanud palju tähelepanu nii Eestis kui välismaal. 2016. ja 2018. aastal oli Renate Eesti teatri aastaauhinna laureaat ja 2018. aastal Kultuurkapitali näitekunsti valdkonna peapreemia laureaat. Renate Keerdi lavastused on elujaatavad ning kajastavad ühiskondlikke nähtusi ja protsesse tundlikult, vaimukalt ja isikupärases kunstnikukeeles.

Etendused Sakala 3 teatrimajas 1., 2., 5., 9., 12., 23., 26. aprillil ja 2., 3., 7., 10., 14., 15. mail kell 19.00.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: