Renate Keerd lavastusest "Valgete vete sina": publik peaks alustama puhtalt lehelt

Foto: Liis Treimann/Eesti meedia/Scanpix Baltics

Lavastaja Renate Keerd teeb esimest korda koostööd lavakunstikooliga. 30. märtsil jõuab publiku ette 29. lennu diplomilavastus "Valgete vete sina", mida mängitakse Sakala tänava teatrimajas.

Renate Keerd on esietenduse eel kidakeelne, sest usub, et publik peaks alustama puhtalt lehelt. Seni on teada vaid see, et lavastus räägib veest, meest, teest ja millestki veel. "Ma tahan, et kunstiteos kõnetaks iseenesest," rõhutas lavastaja "Aktuaalsele kaamerale" ja lisas, et publik peaks saama oma teekonna ja oma tõlgendustega alustada nullist. "Et seal poleks minu suunavat faktorit."

"Ma olen lihtsalt nii rõõmus, et ma nende noortega kohtusin, kihvt uus lend tuleb teatrimaastikule," sõnas Keerd ja kinnitas, et tegu on väga lahedate, ilusate ja helgete noortega, kes on ka sisukad, targad ja tundlikud. "Ma olen väga tänulik nendega koos töötamise võimaluse eest."

Lavastust "Valgete vete sina" mängitakse seitsmel korral aprillis ja kuuel korral mais. Laval EMTA lavakunstikooli XXIX lennu tudengid: Jan Erik Ehrenberg, Ekke Hekles, Simo Andre Kadastu, Martin Kork, Lena Barbara Luhse, Elise Metsanurk, Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Kaarel Pogga, Oskar Punga, Ken Rüütel, Kristiin Räägel ja Oskar Seeman.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: