Pärnus toimub korraga kaks suurt tekstiilinäitust

Pärnu muuseumis avati näitused, kus tutvustatakse žakaar- ja damasttelgi kasutavate kunstnike loomingut. Oma töid tutvustavad Soome, Rootsi, Leedu ja Eesti autorid ning Hollandi damastikudujate gildi meistrid.

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu näitus kannab peakirja "Kaadrid" ja sellel osalevad põnevad autorid, kelle loomingu ühisnimetaja on žakaarkangad. Näitusel "Valgus ja vari" on esindatud Hollandi Damastikudujate Gildi koondunud kunstnike loomingut, esindatud on meistrid Hollandist, Saksamaalt, Austriast ja Šveitsist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuraator on tekstiilikunstnike liidu juhatuse liige Kadi Pajupuu.

"Kõik asjad toimuvad maailmas siis, kui sa kedagi tunned ja kui keegi sind innustab. Mind innustas Saksa kuduja jutt sellest, et nendel on damastikudujate gild, mis on mingi väga salapärane asi ja nemad on pannud kokku neljateistkümne autori rändnäituse. Ja ma kohe tulin selle peale, et Pärnu muuseumis on väga kaunid saalid, et võiks küsida, kas me saame seda siia ka tuua," rääkis ta.

Pajupuu sõnul hakkas temas tööle ka tekstiilikunstnike liidu liikme isiklik auahnus.

"Otsustasin, et me teeme sama tehnika kaasaegse versiooni ehk žakaartehnika näituse nende autoritega, kes on meie sõbrad. Nii et saime toredaid autoreid Soomest, Rootsist, Leedust, Eestist. Näituse kujundas Madis Liplap ja me oleme selle tulemuse üle ikka päris uhked.

Näitust saab Pärnu muuseumis vaadata 2. juunini.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: