Eesti on Karlovy Vary filmifestivalil esindatud kolme filmiga

"Skandinaavia vaikus" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti filmidest valiti selleaastasesse Karlovy Vary filmifestivali programmi Martti Helde "Skandinaavia vaikus" ning Eesti-Läti dokumentaal "Surematu". Max Golomidovi järeltootmises olev dokumentaalfilmiprojekt "Yoyogi Haiku" võistleb Eurimages Lab Project Award preemiale, mille väärtus on 50 000 eurot.

Äsja Shanghai rahvusvahelisel filmifestivalil rahvusvaheliselt esilinastunud "Skandinaavia vaikus" võistleb East of the West programmis. "Skandinaavia vaikus" on Martti Helde teine täispikk mängufilm.

Ksenija Okhapkina dokumentaalfilm  "Surematu" püüab mõista, mis ahvatleb inimesi vabatahtlikult maha salgama oma isiksust ja muutuma riiklikuks ressursiks. Venemaa Kaug-Põhja tööstuslinnas filmitud "Surematu" vaatleb vene kodanike vormimist värske pilguga. Eesti-Läti koostöös sündinud dokumentaalfilmi tootja on Riho Västrik produktsioonifirmast Vesilind. "Surematu" võistleb dokumentaalfilmide põhivõistlusprogrammis. Ühtlasi on see filmi maailmaesilinastus.

Hetkel valmimisjärgus olev Max Golomidovi "Yoyogi Haiku" uurib Tokyos asuvat YoyoGi parki. Maailmas, kus inimesed on kistud peatumatusse online-maailma, on see üks vähestest paikadest, kus on võimalik ennast täielikult välja lülitada. Dokumentaal "Yoyogi Haiku" võistleb Euroopa Nõukogu kaastootmisfondi Eurimages poolt välja antavale auhinnale Lab Project Award, mis on suunatud eksperimentaalfilmidele. 50 000 euro suurune võidupreemia on mõeldud postproduktsiooniks ja/või kordusvõteteks.

Tänavune Karlovy Vary rahvusvaheline filmifestival toimub 28. juunist – 6. juulini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: