Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumikonkurss ootab taotlusi ({{commentsTotal}})

Marju Lepajõe
Marju Lepajõe

Marju Lepajõe perekonna esindajad, Postimees ja Tartu Ülikooli Sihtasutus asutasid Marju Lepajõe mälestusfondi, mille eesmärk on tunnustada ning väärtustada teadus- ja tõlketegevust, mis seostub Lepajõe elutöö jätkamisega. Teisipäeval kuulutas Tartu Ülikooli sihtasutus välja Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumikonkursi.

Stipendiumi saavad kandideerida vähemalt magistrikraadiga isikud, kes oma teadus- või tõlketööga panustavad Marju Lepajõe elutöö jätkamisse või jäädvustamisse.

Stipendiumifondi suurus on 10 000 eurot. Stipendiumite arvu ja suuruse otsustab stipendiumikomisjon. 

Taotlusi on võimalik esitada 10. oktoobrini 2019. Stipendium antakse üle Marju Lepajõe sünniaastapäeval, 28. oktoobril 2019.

Usundiloolane, klassikaline filoloog, tõlkija ja Tartu ülikooli usuteaduskonna patristika ja klassikaliste keelte lektor Marju Lepajõe sündis 28. oktoobril 1962. aastal. Ta oli külalisuurija mitme välisülikooli juures ja "Kreeka-eesti Uue Testamendi õppesõnastiku" autor. Ta on pälvinud Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali artikliauhinna (2010), Valgetähe V klassi teenetemärgi (2015) ja Enn Soosaare eetilise esseistika auhinna (2018).

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: