Vallo Toomla: Marju Lepajõe on oma erakordse loomulikkusega võrratu materjal filmi tegemiseks

Kinodesse jõuab Vallo Toomla dokumentaalfilm "Päevade sõnad", mis portreteerib tänavu lahkunud filoloogi, religiooniloolast ja Tartu Ülikooli usuteaduskonna õppejõudu Marju Lepajõed.

Linateose režissöör Vallo Toomla jäädvustas Marju Lepajõed aasta vältel ja see oli talle ka esimene dokumentaalfilm, vahendas "Aktuaalne kaamera". Tema sõnul on filmis harjumatult vähe lõikeid, kuna Lepajõe mõtteid ei saa katki lõigata, tema isiksusel tuleb lasta vaatajale mõjuda.

"Filmis võib tõesti kuulda Marjut oma mõtteid avaldamas üsna pikalt, seal ei olnud vajadust väga palju tema mõtteid, mõttekäike, tema olemist lõhkuda," sõnas režissöör ja lisas, et Marju Lepajõo on oma erakordse loomulikkusega nii elus kui ka kaamera ees võrratu materjal filmi tegemiseks.

Värske dokumentaalfilm kuulub ka portreefilmide sarja, mille raames on valminud juba dokumentaalfilmid Rein Taageperast, Konstantin Vassiljevist, Peep Puksist ning Toomas Edurist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: