Liisa Hirsch: muusikat võib kasutada ka ravimina

12. kuni 19. aprillini toimuvad taas Eesti Muusika Päevad, kus tulevad esmaettekandele mitmed Eesti heliloojate uusteosed. Koostöös festivali korraldusmeeskkonnaga alustame iganädalase videointervjuude sarjaga, kus saavad sõna Eesti Muusika Päevade korraldajad ja heliloojad. Neljandana istus kaamera ees maha helilooja Liisa Hirsch.

Helilooja Liisa Hirschi arvates on pühaduse mõiste väga isiklik. "Ma vist jätaks selle saladuseks, mis minu jaoks on need asjad, mis selle tunde loovad," ütles ta ja kinnitas, et tema Eesti Muusika Päevade jaoks loodud teos ei ürita otseselt pühalikku seisundit luua. "Teose ma kirjutasin vastavalt sellele, kus ma oma huvidega maailma vastu hetkel olen."

"Rõõmstama panevad mind väikesed asjad, sellised, mida ma ei oska isegi kirjeldada, igapäevased asjad," ütles Hirsch ja tõi välja, et helilooja ei pruugi olla sõnades väga hea. "Pigem püüab ta lahendada neid asju teistmoodi ja siis tekib küsimus, kas see keel on see kõige kommunikatiivsem ning kuidas seda kasutada, et nendest asjadest rääkida."

Praegusel ajal kuulab Liisa Hirsch pigem muusikat, mis on tema enda projektidega seotud. "Asjad, mis lahendavad neid samu küsimusi, seega ma kuulan justkui strateegiliselt," mainis ta ja lisas, et muusikalise intensiivsuse mõttes võib muusikat kasutada ka ravimina.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: