Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Timo Steiner: tahaksin, et mind tõukaks muusikat kirjutama igavus

12. kuni 19. aprillini toimuvad taas Eesti Muusika Päevad, kus tulevad esmaettekandele mitmed Eesti heliloojate uusteosed. Koostöös festivali korraldusmeeskkonnaga alustame iganädalase videointervjuude sarjaga, kus saavad sõna Eesti Muusika Päevade korraldajad ja heliloojad. Alustab kunstiline juht Timo Steiner.

"Eesti Muusika Päevad on peaaegu ainukene festival, mis täiesti keskendub Eesti uuele muusikale, kutsub esile uusi teoseid ja katsub olla dialoogis selle ajastu vaimuga, mida tänased heliloojad mõtlevad," sõnas Steiner ja kinnitas, et festivali seekordseks alapealkirjaks olev "Püha" elektriseerib kuidagi sisemust ja ümbrust, mille järele nälga on rohkem kui kunagi enne.

"Lihtsalt öeldes on pühal eesti keeles väga mitu tähendust, võiks öelda, et püha on midagi, mis on seotud spirituaalse ja religioosse ruumi, meil on ka EV100, mis on meile püha, aga samas me nimetame pühaks ka asju, millel see ruum on kuhugi kaduma läinud, milles inimesed tulevad lihtsalt kokku, näiteks jaanipäev on püha, samamoodi pühapäev on püha," selgitas ta ja nentis, et püha on lisaruum, mida inimesel on võimalik saada, olles dialoogis millegi sügava ja avaraga.

Timo Steiner tõdes, et kuigi neid asju, mis tõukavad muusikat kirjutama, on erinevaid, siis ta loodab, et vahel võiks see olla ka igavus. "See oleks väga ilus põhjus loomiseks, aga viimasel ajal pole olnud aega seda nautida," ütles ta ja nentis, et enamasti käivitab mingi emotsioon, mis on läbistava tundega. "Siis juba hakkab see keerulisem töö sinna ümber neid vormikesi luua."

"Eestis on küllalt palju toredaid inimesi, kellega midagi ette võtta," mainis Steiner ja tõi välja, et õnnetu ta siin kindlasti ei ole. "Kui pühapäeva hommikul linna peale jalutama tulla, siis ei kohta peaaegu kedagi, see teeb väga rõõmsaks."

Eesti Muusika Päevade programm on siin.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: