Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liina Sumera: mõni eestlane ei olegi kunagi õnnelik

12. kuni 19. aprillini toimuvad taas Eesti Muusika Päevad, kus tulevad esmaettekandele mitmed Eesti heliloojate uusteosed. Koostöös festivali korraldusmeeskkonnaga alustame iganädalase videointervjuude sarjaga, kus saavad sõna Eesti Muusika Päevade korraldajad ja heliloojad. Kolmandana vastas küsimustele helilooja Liina Sumera.

"Eesti Muusika Päevad on harukordne iga-aastane võimalus saada osa heast, kvaliteetsest ja omapärasest nüüdismuusikast, mille sarnast teist ei ole," ütles Liina Sumera ja tõdes, et tema jaoks püha perekond, armastus, loodus ja kahtlemata muusika.

Sumera arvates on eestlaste jaoks kindlasti tähtsad perekond ja loodus. "Ma arvan, et looduselähedus on miski, mille üle me oleme uhked," sõnas ta ja tõi välja, et võrreldes teiste Euroopa riikidega on meil väga palju metsa. "Eestlaste juured ulatuvadki tagasi metsarahva juurde."

"Mõni eestlane võib-olla ei olegi kunagi õnnelik, sest teda painavad kummalised probleemid, et ilm on alati hästi halb, telekast näidatakse valesid saateid ja Eesti Laulul võitis vale bänd, tegelikult võiks mõelda nendele asjadele, mis on tegelikult tähtsad," kinnitas Sumera.

"Võiksin tegelikult palju rohkem muusikat kuulata," nentis ta ja tõi välja, et kui ta läheb õhtul koju, siis ta eelistab pigem vaikust. "Vanasti ma kuulasin väga palju muusikat, hommikust õhtuni, aga vanemaks saades tekkis mingi üleküllus, aga selleks, et kunstnikuna edasi areneda, võiks rohkem kuulata."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: